Szwajcaria – Czy to może być Twój następny ruch?

Szwajcaria to czarujący kraj, obdarzony spektakularnymi szlakami pieszymi i narciarskimi, pięknymi rzekami i jeziorami, malowniczymi wioskami, szwajcarskimi festiwalami przez cały rok i oczywiście spektakularnymi Alpami Szwajcarskimi. Pojawia się na prawie każdej liście miejsc do odwiedzenia, ale udało się jej nie poczuć nadmiernie skomercjalizowanej – nawet jeśli turyści gromadzą się w tym kraju, aby spróbować słynnych na całym świecie szwajcarskich czekoladek.

Szwajcaria znajduje się prawie na szczycie listy najbardziej atrakcyjnych krajów do życia dla osób o wysokich dochodach. Jest to jeden z najbogatszych krajów świata, znany również ze swojej bezstronności i neutralności.

Szwajcaria oferuje wyjątkowo wysoki standard życia, pierwszorzędną opiekę zdrowotną, znakomity system edukacji i szczyci się mnóstwem możliwości zatrudnienia.

Szwajcaria jest również idealnie położona ze względu na łatwość podróżowania; jeden z wielu powodów, dla których osoby o wysokich dochodach decydują się na przeprowadzkę tutaj. Idealne położenie w środku Europy oznacza, że ​​poruszanie się po okolicy nie może być prostsze, szczególnie dla osób, które regularnie podróżują za granicę.

Rezydencja Szwajcarska
Nie ma ograniczeń dotyczących stałego pobytu obywateli UE/EFTA i osoby te mają priorytetowy dostęp do rynku pracy. Jeśli obywatel UE/EFTA chce mieszkać i pracować w Szwajcarii, może swobodnie wjechać do kraju, ale będzie potrzebował pozwolenia na pracę na dłużej niż 3 miesiące.

W przypadku obywateli UE/EFTA, którzy nie chcą pracować w Szwajcarii, proces jest jeszcze prostszy. Osoby fizyczne muszą wykazać, że posiadają wystarczające środki na życie w Szwajcarii i wykupienie szwajcarskiego ubezpieczenia zdrowotnego i wypadkowego.

Proces ten jest nieco dłuższy w przypadku obywateli spoza UE i EFTA (Stowarzyszenie Wolnego Handlu Unii Europejskiej). Osoby, które chcą mieszkać i pracować w Szwajcarii, mogą wejść na szwajcarski rynek pracy, ale muszą posiadać odpowiednie kwalifikacje (np. menedżerowie, specjaliści, osoby z wykształceniem wyższym). Będą również musieli być zarejestrowani u władz szwajcarskich w celu uzyskania wizy pracowniczej i będą musieli ubiegać się o wizę wjazdową ze swojego kraju ojczystego.

Obywatele spoza UE/EFTA, którzy chcą przenieść się do Szwajcarii, ale nie chcą pracować, dzielą się na dwie kategorie wiekowe. W zależności od kategorii, do której należy dana osoba (powyżej 55 lat lub poniżej 55 lat), należy spełnić określone kryteria (więcej informacji można uzyskać na żądanie: porada.szwajcaria@dixcart.com).

Opodatkowanie w Szwajcarii
Jedną z największych motywacji do przeprowadzki do Szwajcarii jest atrakcyjny system podatkowy dostępny dla osób, które zdecydują się tam zamieszkać. Szwajcaria jest podzielona na 26 kantonów, a każdy kanton ma swoje własne podatki kantonalne i federalne, które generalnie nakładają następujące podatki: dochód, majątek netto i nieruchomości.

Istotną zaletą szwajcarskiego systemu podatkowego jest to, że transfer aktywów w Szwajcarii przed śmiercią (w prezencie) lub w przypadku śmierci małżonkowi, dzieciom i/lub wnukom jest zwolniony z podatku od darowizn i spadków, w większości przypadków kantony. Ponadto zyski kapitałowe są na ogół również zwolnione z podatku, z wyjątkiem nieruchomości.

Federalne i kantonalne przepisy podatkowe większości kantonów przewidują specjalny system podatku ryczałtowego dla obcokrajowców, którzy przeprowadzają się do Szwajcarii po raz pierwszy lub po dziesięciu latach nieobecności i którzy nie będą zatrudnieni ani nie będą prowadzić działalności handlowej w Szwajcarii. Jest to niezwykle atrakcyjny system podatkowy, ponieważ umożliwia osobom fizycznym zarządzanie swoimi inwestycjami na całym świecie ze Szwajcarii.

Osoby korzystające z ryczałtowego systemu opodatkowania nie podlegają szwajcarskiemu opodatkowaniu od ich światowych dochodów i majątku netto, ale od ich światowych wydatków (wydatki na życie). Minimalny wymóg do obliczania podatku dochodowego na podstawie wydatków dla osób z własnym gospodarstwem domowym to równowartość siedmiokrotności rocznej wartości czynszu ich głównego miejsca zamieszkania w Szwajcarii. Ponadto w przypadku bezpośredniego opodatkowania federalnego zakłada się minimalny dochód podlegający opodatkowaniu w wysokości 400,000 XNUMX CHF. Kantony mogą również określić minimalne progi wydatków, ale ich wysokość jest według własnego uznania. Niektóre kantony określiły już swoje minimalne kwoty progowe i będą się one różnić w zależności od kantonu.

Życie w Szwajcarii
Chociaż Szwajcaria ma wiele pięknych miast i alpejskich wiosek, w których można mieszkać, emigranci i zamożni ludzie są głównie przyciągani do kilku konkretnych miast. Na pierwszy rzut oka są to Zurych, Genewa, Berno i Lugano.

Genewa i Zurych to największe miasta ze względu na ich popularność jako centrów międzynarodowego biznesu i finansów. Lugano znajduje się w Ticino, trzecim najpopularniejszym kantonie, ponieważ jest blisko Włoch i ma kulturę śródziemnomorską, którą wielu emigrantów lubi.

Genewa
Genewa jest znana jako „miasto międzynarodowe” w Szwajcarii. Wynika to z dużej liczby emigrantów, ONZ, banków, firm surowcowych, prywatnych firm majątkowych, a także innych międzynarodowych firm. Wiele firm ma swoje siedziby w Genewie. Jednak główną atrakcją dla osób prywatnych pozostaje fakt, że znajduje się we francuskiej części kraju, ma zadbane stare miasto pełne historii i kultury oraz szczyci się Jeziorem Genewskim ze wspaniałą fontanną, która dociera do 140 metrów w powietrze.

Genewa ma również fantastyczne połączenia z resztą świata, z dużym międzynarodowym portem lotniczym oraz połączeniami ze szwajcarskimi i francuskimi systemami kolejowymi i autostradowymi.

W miesiącach zimowych mieszkańcy Genewy mają również bardzo łatwy dostęp do najlepszych ośrodków narciarskich w Alpach.

Zurych
Zurych nie jest stolicą Szwajcarii, ale jest największym miastem, z 1.3 milionami mieszkańców w kantonie; około 30% mieszkańców Zurychu to obcokrajowcy. Zurych jest znany jako szwajcarska stolica finansowa i jest domem dla wielu międzynarodowych firm, zwłaszcza banków. Mimo, że daje obraz wieżowców i miejskiego stylu życia, Zurych ma piękną i historyczną starówkę oraz mnóstwo muzeów, galerii sztuki i restauracji. Oczywiście, jeśli lubisz przebywać na świeżym powietrzu, nigdy nie jesteś zbyt daleko od jezior, szlaków turystycznych i stoków narciarskich.

Lugano i kanton Ticino
Kanton Ticino jest najbardziej wysuniętym na południe kantonem Szwajcarii i graniczy od północy z kantonem Uri. Włoskojęzyczny region Ticino jest popularny ze względu na swój urok (ze względu na bliskość Włoch) i fantastyczną pogodę.

Mieszkańcy cieszą się śnieżną zimą, ale w miesiącach letnich Ticino otwiera swoje podwoje dla turystów, którzy zalewają słoneczne nadmorskie kurorty, rzeki i jeziora lub opalają się na miejskich placach i placach.

W Szwajcarii mówi się czterema różnymi językami, a wszędzie dobrze mówi się po angielsku.

Dodatkowe informacje
Mam nadzieję, że ten artykuł zainspirował Cię do odwiedzenia Szwajcarii i rozważenia tego niesamowitego kraju jako miejsca zamieszkania. Bez względu na to, który kanton przyciągnie twoją uwagę lub w którym mieście zdecydujesz się osiedlić, reszta kraju i Europa jest łatwo dostępna. Może to mały kraj, ale oferuje; zróżnicowana oferta miejsc do życia, dynamiczna mieszanka narodowości, jest siedzibą wielu międzynarodowych firm i zaspokaja szeroką gamę zainteresowań sportowych i rekreacyjnych.

Biuro Dixcart w Szwajcarii może zapewnić szczegółową wiedzę na temat szwajcarskiego systemu ryczałtowego opodatkowania, obowiązków, które muszą spełnić wnioskodawcy, oraz związanych z tym opłat. Możemy również przedstawić lokalną perspektywę na kraj, jego mieszkańców, styl życia i wszelkie kwestie podatkowe. Jeśli chcesz odwiedzić Szwajcarię lub chcesz porozmawiać o przeprowadzce do Szwajcarii, skontaktuj się z: porada.szwajcaria@dixcart.com.

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Szwajcaria – Czy to może być Twój następny ruch?”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

INFOLINIA PL