STAŁY POBYT – Cypr Północny

(1 opinia klienta)

Kategoria:

STAŁY POBYT
Jeśli chcesz przebywać na Cyprze północnym więcej niż 180 dni w roku, należy wystąpić o stały pobyt. Pierwszy pobyt wydaje się na 12 miesięcy a następne na 24 miesiące. Po 10 latach legalnego pobytu można wystąpić o obywatelstwo.
Będziesz musiał/a spełnić następujące warunki:
– Umowa notarialna zakupu nieruchomości oraz dokument potwierdzający, że Twój prawnik złożył wniosek do Rady Ministrów TRNC.
– Lub umowa najmu nieruchomości.
– Potrzebny będzie wyciąg z banku TRNC, potwierdzający, że na koncie jest wystarczająca ilość środków, aby mieszkać w kraju. Minimalna pensja 7.000 TRY pomnożona przez 12 miesięcy i za każdego dorosłego członka rodziny, 1 Euro+15 TRY (Lira Turecka) stan na luty.2022 r. Oświadczenie musi, pochodzić z banku na Cyprze Północnym Wystarczy okazać oświadczenie o wartości 4.500 GBP na każdego dorosłego członka rodziny. Kwota ta jest obliczana na podstawie rocznej płacy minimalnej na Cyprze Północnym. Oznacza to, że wystarczy 9000 funtów dla rodziny składającej się z 2 osób dorosłych i dzieci. Po uzyskaniu pozwolenia na pobyt pieniądze te można wykorzystać, jednak przedłużając pobyt o kolejny rok, trzeba je ponownie wykazać.
Jeśli nieruchomość została kupiona na kredyt lub na raty, należy dodatkowo wykazać dochód lub kwotę na rachunku bankowym równą miesięcznej wpłacie. Jeśli nie jesteś właścicielem nieruchomości, a przykładowo mieszkasz w wynajmowanej nieruchomości, okaż na swoim koncie kwotę trzykrotności płacy minimalnej rocznie, około 13 500 GBP rocznie na osobę.
– Zostaniesz skierowany na Testy Medyczne
Badania medyczne, które będziesz musiał zdać na Cyprze (badania na zapalenie wątroby, gruźlicę, HIV)
– Składając wniosek o stały pobyt można legalnie przebywać w oczekiwaniu na zezwolenie. Pierwszy trzy wizy pobytowe wydawane są na 12 miesięcy, następne na 24 miesiące. Ważne jest, aby pamiętać, że zezwolenie na pobyt uprawnia Cię tylko do zamieszkania w TRNC. Nie uprawnia Cię do pracy ani do założenia firmy w TRNC. Aby to zrobić, będziesz potrzebować pozwolenia na pracę lub pozwolenia na założenie firmy.

Piotr Schneider
tel. +90 533-821-72-63 WhatsApp-Telegram-Signal-Viber
tel. miejski +48 616-243-758
piotr@piotrschneider.com
www.piotrschneider.com

Godziny pracy:
Poniedziałek – Sobota
w godzinach od 9.00 do 18.00
https://www.youtube.com/watch?v=zQpWj46obTw

1 opinia dla STAŁY POBYT – Cypr Północny

  1. Piotrs Schneider

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

INFOLINIA PL