Procedury pozwolenia na pobyt na Cyprze Północnym

(1 opinia klienta)

Transakcje tak łatwe, jak nieokreślone przez Forbesa popularne nadmorskie miejsca emerytalne

Jeśli tam będziemy, dokonamy lepszego wyboru, prawda? Ale czy powinniśmy, czy nie powinniśmy być?
Najlepsze na świecie zakupy nieruchomości przy plaży na emeryturę za granicą w 2021 r. odbywają się na Cyprze Północnym, zgodnie z wynikami Global Real Estate Survey z 2021 r. z Live and Invest Overseas, rocznym indeksem, który szczegółowo opisuje koszty posiadania najlepszego na świecie życia lub nieruchomości w tym miejscu .. jest zrobione. Ta ankieta, opublikowana przez światowej sławy Forbes, dotyczyła kosztów zakupu mieszkań z dwiema sypialniami i dwiema łazienkami o powierzchni od 70 do 100 metrów kwadratowych (około 800-1100 stóp kwadratowych) w dzielnicach, w których emerytowany imigrant czuje się komfortowo i jest szczęśliwy. Według badań najtańszym krajem był Cypr Północny!

Kategoria:

Każdy z nas miał powody, aby przenieść się na Cypr Północny i dla większości ludzi stał się on naprawdę drugim domem. Porozmawiajmy o kilku punktach. Łatwy dojazd z Wielkiej Brytanii z transferem ze Stambułu niestety nie jest w tej chwili dostępny, ponieważ obowiązują tymczasowe ograniczenia w podróży Kovid-19 i związane z nim ograniczenia. Cichy i spokojny tryb życia i słodkie życie na emeryturze. Natura i zdrowy styl życia. Historyczna przeszłość Cypru z wieloma artefaktami do odkrycia. Kursy wymiany walut są zawsze korzystne dla tych, którzy mają w kieszeni obcą walutę. Dziesiątki niedrogich nieruchomości nad morzem lub w górach. Choć przemawia do wielu różnych osób, jego największą zaletą jest możliwość legalnego zameldowania, łatwego zamieszkania bez konieczności pracy lub zakładania firmy w TRNC, co jest najważniejszym czynnikiem determinującym tysiące imigrantów w średnim i starszym wieku.

Zezwolenie na pobyt – łatwe i szybkie osiedlenie się na Cyprze Północnym
Uzyskanie pozwolenia na pobyt na Cyprze Północnym jest zazwyczaj dość łatwe, zwłaszcza w przypadku przedłużenia pozwolenia na kolejny rok. Może to być jeden z najłatwiejszych krajów do zamieszkania i porozmawiajmy o podstawowych zasadach, które z pewnością ułatwią Ci życie, jeśli będą przestrzegane.
Należy zauważyć, że obywatele Unii Europejskiej muszą postępować zgodnie z procedurą pobytu w taki sam sposób, jak inni obywatele. Obywatele UE nie mają automatycznie prawa pobytu i pracy w TRNC.

Jak wiecie, wszyscy pasażerowie otrzymują wizę turystyczną za każdym razem, gdy wjeżdżają na Cypr Północny. W zależności od kraju, z którego pochodzisz, długość pobytu wynosi zwykle od 30 do 90 dni. Ta wiza turystyczna nie jest równoznaczna z żadnym zezwoleniem na pobyt lub zezwoleniem na pracę. Niezbędne jest opuszczenie kraju przed wygaśnięciem wizy turystycznej lub wystąpienie do Rady Ministrów o zezwolenie na pobyt. Aby nie pomylić, nie będziemy poruszać żadnych kwestii związanych z uzyskaniem zezwolenia na pracę w TRNC.

Aby uzyskać zezwolenie na pobyt, musisz złożyć wniosek do Urzędu Imigracyjnego z:
Oryginał i kserokopia paszportu
Zarówno oryginał, jak i kserokopia aktu własności nieruchomości (jeśli istnieją akty własności na twoje nazwisko) lub oryginał i kserokopia umowy sprzedaży. Jeśli mieszkasz w wynajmowanym domu, wymagana będzie zarówno Umowa Najmu (oryginał) jak i kserokopia.
Pismo od władz lokalnych / szefa dystryktu (często znanego jako Mukhtar) potwierdzające, że jesteś mieszkańcem jego dystryktu. W języku tureckim list ten znany jest jako Certyfikat rezydencji. Zazwyczaj Mukhtar można znaleźć w centrum wioski lub z pomocą kogokolwiek, kogo znasz w okolicy.
2 zdjęcia biometryczne
Pieczęć 50 TL (do nabycia w Urzędzie Pocztowym)
Ważne ubezpieczenie zdrowotne
Dokumenty bankowe wykazujące, że masz wystarczającą ilość pieniędzy lub konto bankowe TRNC z regularnymi dochodami, aby zarabiać na życie bez pracy w TRNC. Kwota ta jest oparta na dochodzie równym średniej miesięcznej płacy minimalnej, jeśli jesteś właścicielem nieruchomości lub trzykrotności średniej miesięcznej płacy minimalnej, jeśli wynajmujesz nieruchomość. Kwota ta waha się obecnie od 43 do 130 tysięcy lir tureckich. Po otrzymaniu wyciągu bankowego możesz swobodnie korzystać ze środków na swoim koncie. Jednak zaktualizowane oświadczenie będzie wymagane każdego roku przy przedłużaniu zezwolenia na pobyt.

Co dalej? Wniosek składa się osobiście po uprzednim umówieniu się w komendzie lokalnej Policji wraz z wydrukiem
wniosku , oryginałem i kserokopią wszystkich dokumentów. Po sprawdzeniu krótkiego dokumentu przez urzędnika imigracyjnego, zostaniesz poproszony o zapłacenie za badania krwi i gruźlicę oraz udanie się do szpitala rządowego w celu wykonania badań. Czasami szpital państwowy sam wykona testy, ale w większości przypadków skieruje cię do prywatnego laboratorium. W tym teście poszukiwane są HIV, zapalenie wątroby, gruźlica.

Należy zauważyć, że osoby, które chcą przejść na emeryturę na Cyprze Północnym i które zgodnie z najnowszymi przepisami ukończyły sześćdziesiąt lat, muszą przejść te same procedury, co pozostali kandydaci, aby uzyskać zezwolenie na pobyt, z wyjątkiem krwi i krwi, ale Urząd Imigracyjny nie wymaga testu na gruźlicę dla tych aplikacji.

Bądź obecny w laboratorium, aby otrzymać szybki wynik w dniu testu na gruźlicę, po czym wyniki zostaną przesłane bezpośrednio do Urzędu Imigracyjnego.

W rezultacie po opłaceniu zezwolenia na pobyt (około 500 lir tureckich rocznie) będziesz musiał poczekać na otrzymanie możliwej do nagrania i wydrukowania wiadomości z Urzędu Imigracyjnego z linkiem do Twojego zezwolenia na pobyt.

Bez względu na to, jak skomplikowany może się wydawać ten cały proces, ma on logikę i kiedy przyjedziesz – uwierz mi – nie warto się tym martwić.

Należy pamiętać, że dzieci poniżej 18 roku życia nie potrzebują pozwolenia na pobyt. Dotyczy to tylko osób dorosłych.

Przypominamy, że Zezwolenie na Pobyt daje tylko prawo do zamieszkania w TRNC. Nie daje Ci prawa do pracy lub założenia firmy w TRNC. Do tego będziesz potrzebować pozwolenia na pracę lub pozwolenia na prowadzenie działalności.

Wniosek o zezwolenie na pobyt stały na Cyprze Północnym
Procedura jest nieco bardziej skomplikowana i wymaga nieco więcej dodatkowej dokumentacji, w tym rejestracji policyjnej z kraju, którego jesteś obywatelem, ale generalnie jest to wykonalne i zalecane dla każdego, kto przebywa w TRNC od ponad 3 lat, biorąc pod uwagę rozbudowa.

Przed złożeniem wniosku o zezwolenie na pobyt stały (biała karta) upewnij się, że:
Posiadaj nieruchomość o wartości 125 000 EUR (pojedyncza nieruchomość)
przebywanie na Cyprze Północnym nieprzerwanie przez cały rok (pod warunkiem, że nie przebywasz poza krajem dłużej niż 40 dni)
Osoby w wieku powyżej sześćdziesięciu lat będą miały zezwolenie na pobyt stały na okres 3 lat, a osoby w wieku powyżej sześćdziesięciu lat będą potrzebowały zezwolenia na pobyt stały na okres 6 lat.
Posiadać ważne ubezpieczenie zdrowotne
Szukasz swojego kolejnego domu! Portal Propertync oferuje do sprzedaży szeroką gamę mieszkań i willi. Nie chcesz przegapić najnowszych projektów nieruchomościowych i ofert specjalnych KLIKNIJ TUTAJ

Obywatelstwo
Bycie obywatelem TRNC jest bardziej skomplikowane. Obywatelstwo jest przyznawane każdemu, którego matka lub ojciec jest Turkem cypryjskim lub który jest żonaty z Turkem cypryjskim. Obecnie w parlamencie obowiązuje nowa ustawa, która pozwala cudzoziemcom stać się obywatelami TRNC po 10 latach pobytu w TRNC.
Cypr Północny, podobnie jak wiele krajów w Europie, nie oferuje „złotej wizy” w zamian za spory depozyt, ale takie specyficzne procedury przyznawania obywatelstwa są zdecydowanie w trakcie przeglądu.

W rezultacie możesz kupić dom za bardzo dobrą cenę, aby bezpiecznie i legalnie mieszkać i przejść na emeryturę na pięknym Cyprze Północnym, najłatwiejszym na świecie kraju imigracyjnym.

 

1 opinia dla Procedury pozwolenia na pobyt na Cyprze Północnym

  1. Piotr Schneider

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

INFOLINIA PL