Podatki i Opłaty obowiązujące przy kupnie nieruchomości Cypr Północny

(1 opinia klienta)

Kategoria:

Podatki
Opłata skarbowa (0,5%)
Opłata skarbowa jest płatna w Urzędzie Skarbowym przy rejestracji umowy w Urzędzie Ksiąg Wieczystych – obecnie wynosi 0,5% ceny umowy i należy ją uiścić w ciągu 21 dni od daty podpisania umowy lub wzrasta do 1,5% w przypadku zapłaty po tym czasie.
Opłata za przeniesienie tytułu (3%)
Opłata za przeniesienie tytułu jest płatna w Urzędzie Rejestru Gruntów Okręgu Północnego Cypru w momencie przeniesienia tytułu. Płatnośc następuje w momęcie wpisania do Ksiąg Wieczystych (4-6 miesięcy)
VAT (5%)
Kiedy kupujesz nieruchomość od firmy budowlanej lub od innego profesjonalnego sprzedawcy, obowiązuje podatek VAT. VAT wynosi obecnie 5%. Podatek VAT (KDV) jest płatny w Urzędzie Skarbowym w momencie przeniesienia tytułu własności. Jeśli jednak kupujesz nieruchomość odsprzedaży od nieprofesjonalnego posiadacza tytułu własności, podatek VAT nie jest naliczany.
Sprzedawca płaci następujące podatki!
Podatek od dochodów kapitałowych (2,8%)
Podatek od dochodów kapitałowych jest płacony do Urzędu Skarbowego przez sprzedawcę – obecnie wynosi 4%. Jeśli sprzedający nie jest profesjonalistą, czyli prywatnym właścicielem domu, podatek od zysków kapitałowych spada do 2,8%.
Znowu każda osoba ma „raz w życiu” opcję sprzedaży jednego domu i jednej działki (do 1 donum) bez płacenia podatków. Dlatego w przyszłości, jeśli kupujący będzie chciał sprzedać nieruchomość, w której tytuł własności jest zarejestrowany na kupującego, kupujący (teraz staje się sprzedającym) nie zapłaci żadnego podatku – oczywiście jeśli ta zasada się nie zmieni . Oprócz opłaty skarbowej, którą należy uiścić w ciągu 21 dni od podpisania umowy sprzedaży, pozostałe podatki płaci się w momencie przeniesienia tytułu własności, którego przyznanie może potrwać około sześciu miesięcy.

Piotr Schneider
tel. +90 533-821-72-63 WhatsApp-Telegram-Signal-Viber
tel. miejski +48 616-243-758
piotr@piotrschneider.com
www.piotrschneider.com

Godziny pracy:
Poniedziałek – Sobota
w godzinach od 9.00 do 18.00
https://www.youtube.com/watch?v=zQpWj46obTw

1 opinia dla Podatki i Opłaty obowiązujące przy kupnie nieruchomości Cypr Północny

  1. Piotrs Schneider

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

INFOLINIA PL