Podatki i opłaty Cypr Północny

(2 opinie klienta)

Opłata skarbowa (0,5%)

Opłata skarbowa jest płatna w Urzędzie Skarbowym przy rejestracji umowy w Urzędzie Ksiąg Wieczystych – obecnie wynosi 0,5% ceny umowy i należy ją uiścić w ciągu 21 dni od daty podpisania umowy lub wzrasta do 1,5% w przypadku zapłaty po tym czasie.

Opłata za przeniesienie tytułu (3%)

Opłata za przeniesienie tytułu jest płatna w Urzędzie Rejestru Gruntów Okręgu Północnego Cypru w momencie przeniesienia tytułu. Płatność następuje w momencie wpisania do Ksiąg Wieczystych (4-6 miesięcy)

VAT (5%)

Kiedy kupujesz nieruchomość od firmy budowlanej lub od innego profesjonalnego sprzedawcy, obowiązuje podatek VAT. VAT wynosi obecnie 5%. Podatek VAT (KDV) jest płatny w Urzędzie Skarbowym w momencie przeniesienia tytułu własności. Jeśli jednak kupujesz nieruchomość odsprzedaży od nieprofesjonalnego posiadacza tytułu własności, podatek VAT nie jest naliczany.

Sprzedawca płaci następujące podatki!

Podatek od dochodów kapitałowych (2,8%)

Podatek od dochodów kapitałowych jest płacony do Urzędu Skarbowego przez sprzedawcę – obecnie wynosi 4%. Jeśli sprzedający nie jest profesjonalistą, czyli prywatnym właścicielem domu, podatek od zysków kapitałowych spada do 2,8%.

Znowu każda osoba ma „raz w życiu” opcję sprzedaży jednego domu i jednej działki (do 1 donum) bez płacenia podatków. Dlatego w przyszłości, jeśli kupujący będzie chciał sprzedać nieruchomość, w której tytuł własności jest zarejestrowany na kupującego, kupujący (teraz staje się sprzedającym) nie zapłaci żadnego podatku – oczywiście jeśli ta zasada się nie zmieni . Oprócz opłaty skarbowej, którą należy uiścić w ciągu 21 dni od podpisania umowy sprzedaży, pozostałe podatki płaci się w momencie przeniesienia tytułu własności, którego przyznanie może potrwać około sześciu miesięcy.

UWAGA – na Cyprze Północnym istnieją trzy tytuły własności, sprawdzamy księgi wieczyste oraz pomagamy uzyskać tytuł, który zapewnia wyłączną własność nieruchomość >>więcej<<
Niestety, niektórzy agenci nieruchomości i budowlani, którzy szkodzą branży, mogą wykorzystać tę niewiedzę która uniemożliwi uzyskanie tytułu do nieruchomości.

DORADCA PRAWNY Piotr Schneider
tel. +90 533-821-72-63 WhatsApp-Telegram-Signal-Viber- Messenger
tel. miejski +48 616-243-758
https://www.piotrschneider.com/
piotr@piotrschneider.com

WAŻNE informacje i tanie bilety lotnicze  https://www.piotrschneider.com/blog/
Godziny pracy:
Poniedziałek – Sobota
w godzinach od 9.00 do 18.00

  PORADNICTWO MAJĄTKOWE-NIERUCHOMOŚCI LICHMAN KRYSTYNA, Krystyna Lichman, Royal Street Long Beach, properstar, rt-invest, realting, cyprusinvest.club, Kathryn Ruszel, apartamentycypr, schuba , Avrasya Construction, SELBA HOMES, Emtan Construction, Atsa İnşaat , esta construction, evergreen cyprus, apartamenty Bogaz , Carrington forum , Carrington opine , Noyanlar Construction opinie , Noyanlar Construction forum , Eurocoast Group forum , Eurocoast Group opinie , EMTAN CONSTRUCTION forum , EMTAN CONSTRUCTION LTD opinie , AFIK GROUP forum , AFIK GROUP opinie , schubahome forum , schubahome opinie , cyprusinvest.club forum , cyprusinvest.club opinie , Cyprus Invest Club Kathryn Ruszel opinie , Cyprus Invest Club Kathryn Ruszel forum , rt-invest.pl forum , rt-invest.pl opinie

2 opinie dla Podatki i opłaty Cypr Północny

  1. Piotrs Schneider

  2. Piotr Schneider

    Obywatelstwo i paszport za inwestycje.Do wyboru 29 państw.Piotr Schneider. Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, zamożni ludzie wybierają opcje obywatelstwa jako najskuteczniejszy sposób uzyskania dostępu do wcześniej niewyobrażalnych możliwości. Sprzedawanie obywatelstwa to często sposób na załatanie dziury w budżecie danego kraju. Chętnych na takie transakcje jest wielu, mimo że za drugi paszport trzeba zapłacić. https://www.piotrschneider.com/ksiazki-e-booki/

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

INFOLINIA PL