Podatki i opłaty Cypr Północny

Opłata skarbowa (0,5%)

Opłata skarbowa jest płatna w Urzędzie Skarbowym przy rejestracji umowy w Urzędzie Ksiąg Wieczystych – obecnie wynosi 0,5% ceny umowy i należy ją uiścić w ciągu 21 dni od daty podpisania umowy lub wzrasta do 1,5% w przypadku zapłaty po tym czasie.

Opłata za przeniesienie tytułu (3%)

Opłata za przeniesienie tytułu jest płatna w Urzędzie Rejestru Gruntów Okręgu Północnego Cypru w momencie przeniesienia tytułu. Płatność następuje w momencie wpisania do Ksiąg Wieczystych (4-6 miesięcy)

Kategoria:

VAT (5%)

Kiedy kupujesz nieruchomość od firmy budowlanej lub od innego profesjonalnego sprzedawcy, obowiązuje podatek VAT. VAT wynosi obecnie 5%. Podatek VAT (KDV) jest płatny w Urzędzie Skarbowym w momencie przeniesienia tytułu własności. Jeśli jednak kupujesz nieruchomość odsprzedaży od nieprofesjonalnego posiadacza tytułu własności, podatek VAT nie jest naliczany.

Sprzedawca płaci następujące podatki!

Podatek od dochodów kapitałowych (2,8%)

Podatek od dochodów kapitałowych jest płacony do Urzędu Skarbowego przez sprzedawcę – obecnie wynosi 4%. Jeśli sprzedający nie jest profesjonalistą, czyli prywatnym właścicielem domu, podatek od zysków kapitałowych spada do 2,8%.

Znowu każda osoba ma „raz w życiu” opcję sprzedaży jednego domu i jednej działki (do 1 donum) bez płacenia podatków. Dlatego w przyszłości, jeśli kupujący będzie chciał sprzedać nieruchomość, w której tytuł własności jest zarejestrowany na kupującego, kupujący (teraz staje się sprzedającym) nie zapłaci żadnego podatku – oczywiście jeśli ta zasada się nie zmieni . Oprócz opłaty skarbowej, którą należy uiścić w ciągu 21 dni od podpisania umowy sprzedaży, pozostałe podatki płaci się w momencie przeniesienia tytułu własności, którego przyznanie może potrwać około sześciu miesięcy.

DORADCA PRAWNY Piotr Schneider
tel. +90 533-821-72-63 WhatsApp-Telegram-Signal-Viber- Messenger
tel. miejski +48 616-243-758
https://www.piotrschneider.com/
piotr@piotrschneider.com
Nieruchomości PEŁNA OFERTA  –  https://domnacyprze.com/
WAŻNE informacje i tanie bilety lotnicze  https://www.piotrschneider.com/blog/
Godziny pracy:
Poniedziałek – Sobota
w godzinach od 9.00 do 18.00
Książki e-booki – https://www.piotrschneider.com/ksiazki-e-booki/
YouTube – https://www.youtube.com/watch?v=zQpWj46obTw

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podatki i opłaty Cypr Północny”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

INFOLINIA PL