Piękne miasta Cypru Północnego

(1 opinia klienta)

W tym artykule, który przygotowaliśmy jako świetny przewodnik dla tych, którzy chcą poznać miasta na Cyprze, napisaliśmy dla Ciebie Miasta Cypru Północnego, miejsca do odwiedzenia i interesujące regiony miast. Chciałbyś poznać te atrakcyjne miasta, które stoją za mianem najlepszego turystycznego miasta na świecie?

PERŁA PIĘKNEGO ŚRÓDZIEMNOMORSKIEGO KYRENII
To prawdopodobnie port Girne jako pierwszy przyciągnął pierwszych osadników miasta na północnym wybrzeżu wyspy. Podczas gdy ciepłe i czyste wody Morza Śródziemnego uderzają we wspaniałe piaszczyste plaże ciągnące się kilometrami, u podnóża gór Beşparmak można podziwiać ten widok.

W historycznym mieście Kyrenia, które jest klejnotem w koronie tej fascynującej wyspy, znajduje się wiele zabytków. Na przestrzeni dziejów Kyrenia przyciągała wiele cywilizacji, które chcą doświadczyć jej bogatej struktury kulturowej i pozostawić na niej swój ślad. brukowiec i jego niezwykły zamek w porcie Kyrenia i Kordon Boyu; Obfituje w ślady architektury i tradycji osadników greckich, greckich, francuskich, osmańskich i angielskich. Naprzeciw muru portowego znajduje się legendarny bizantyński zamek z całym swoim przepychem. Zamek, który niegdyś chronił tętniące życiem molo, teraz stanowi wspaniałe tło dla pięknych kawiarni, barów i restauracji na nabrzeżu.

Kyrenia, najbardziej zaludnione i najbardziej znane miasto na Cyprze Północnym, jest domem dla sklepów, restauracji, hoteli, plaż i licznych lokali rozrywkowych spełniających potrzeby turystów. W tym mieście, w którym nowoczesna tkanka miejska spotyka się z historią, fort mieści wiele historycznych dzieł sztuki i fascynuje nie tylko odwiedzających fort, ale także tych, którzy patrzą na niego z daleka – być może z jednego ze stołów we wspaniałych restauracjach na port.

Kategoria:

Od czasów kolonialnych wielu Brytyjczyków nabyło nieruchomości w Kyrenii i stworzyło tu swoje życie jako stałe lub wakacyjne domy. Wysoka populacja Brytyjczyków zachęcała również osoby pochodzące z innych krajów europejskich.

Miasto, które wita wielu studentów, goszcząc Girne American University, jeden z najważniejszych uniwersytetów na Cyprze Północnym, przyciąga uwagę inwestorów mieszkaniowych możliwościami krótko- i długoterminowego wynajmu.

MIASTO LEGENDY GAZİMAĞUSA
Port miejski Famagusta z naturalną głębią sąsiaduje z zamkiem Othello w starym centrum Surlarici. Port ten gościł wiele statków, kupców i handlowców ze wschodniej części Morza Śródziemnego i nie tylko, i był świadkiem historii.

W tym czasie region zaczął się rozwijać, a ponieważ miarą bogactwa mierzono liczbą kościołów, kupcy budowali także wiele miejsc kultu. Według niektórych źródeł Famagusta była znana w historii jako Miasto Kościołów. Każdy kościół w tym tajemniczym mieście ma swoją historię do opowiedzenia.

Wystarczy spacer po trzykilometrowych murach weneckich otaczających całe podbite przez Turków miasto, aby jak na starej pocztówce z przeszłości odsłonić historię miasta.

Salamis, jedno ze starożytnych miast cypryjskiego Miasta Królów, jest domem dla doskonale zachowanych rzymskich ruin. Do dziś zachowały się tu posągi, zabytkowe kolumny, ruiny teatru i łaźni.

Zamek Otella, który zainspirował słynnego angielskiego pisarza Williama Szekspira Otella, mury narysowane przez modela obronnego Michała Anioła, weneckie pałace, w których przebywała rodzina królewska, skarby, które nie zostały jeszcze odnalezione, grobowce wykopane z ziemi z cudownymi objawieniami i o wiele więcej, aby Famagusta stała się perłą Północy. Wystarczy. Famagusta ze swoją bogatą historią jest jednym z gorących przystanków dla tych, którzy będą podróżować w czasie.

Famagusta, wakacyjny raj ze wspaniałymi plażami, nadmorskimi hotelami i kasynami, oprócz legendarnej historii, jest także siedzibą Uniwersytetu Wschodniośródziemnomorskiego, jednego z najstarszych i największych uniwersytetów kampusowych na Cyprze Północnym. W mieście działają uczelnie posiadające międzynarodową akredytację. Famagusta, która przez lata była znana z wielu różnych funkcji, w ostatnich latach była postrzegana jako miasto studenckie.
Przy tych wszystkich cechach warto przyjrzeć się projektom mieszkaniowym w Famaguście, która znajduje się na popularnym stanowisku pod inwestycje budowlane.

PODZIELONE MIASTO NIKOZJA
Oferuje fascynujące spojrzenie w przeszłość z licznymi unikalnymi cechami. Najbardziej znanym pięknem miasta jest mur wenecki o długości około 4,5 km, zbudowany w celu otaczania miasta i mający 11 bastionów i 3 bramy miejskie. Mury, zbudowane w XVI wieku i nadal w dobrym stanie, otaczają Stare Miasto i chronią jego zawartość jak kapsuła czasu.

Powszechne jest również to stare miasto Nikozja, wspólna stolica północnego i południowego Cypru. Ci, którzy przyjeżdżają w celach turystycznych, mogą na tym samym bazarze poczuć atmosferę dwóch różnych krajów. Spacerując wąskimi i krętymi uliczkami Starego Miasta, które przez lata niewiele się zmieniło, zachwyci Cię jego spokojna i relaksująca atmosfera oraz fascynujące skarby architektury.

Büyük Han został zbudowany przez Turków w 1572 roku i jest obecnie używany jako piękny dziedziniec ze sklepami rzemieślniczymi i kawiarniami. Istnieje niezliczona ilość zabytków do podziwiania, od meczetu Selimiye z gotycką i przypominającą katedrę fasadą po 400-letnią Wielką Łaźnię.

Chociaż miasto jest często odwiedzane przez mieszkańców, ponieważ jest centrum urzędów państwowych i biurokracji, znane jest również jako Miasto Studenckie, podobnie jak Famagusta, dzięki swoim muzeom miejskim i uniwersytetom o międzynarodowej renomie.

Zdecydowanie powinieneś przyjrzeć się projektom mieszkaniowym w Nikozji, która jest popularna w przypadku dochodów z wynajmu z inwestycjami mieszkaniowymi.

MOLO WAKACYJNY RAJ
To niewielkie miasto, które jest sąsiadem Famagusty, wcześniej nazywało się Trikomo i według legendy bogini Afrodyta przywiozła na Cypr do tej osady pierwsze owoce. Kościoły Panaji Theotokos, który został zbudowany w XII wieku i jest jednocześnie muzeum, oraz Ayios Iakovos (św. Jakub) w formie małego krzyża, wzniesiony w XV wieku, to dwa istniejące kościoły o wartości historycznej w Dystrykt.

Tuż obok niej rybacka miejscowość Bosfor, ze wspaniałymi rybnymi restauracjami ustawionymi w rzędzie w porcie, wzbudza niezwykłą radość, gdy się na nią spojrzy. Idąc dalej na północ, Bafra ma niezrównane piękno z piaszczystymi brzegami i czystą wodą. Niegdyś stara wioska, Bafra przeszła poważną zmianę jako ważny cel turystyczny dzięki budowie wysokiej jakości hoteli. W okolicy znajdują się największe hotele i kasyna na Cyprze. Idąc nieco dalej na północ, natkniesz się na region Karpaz, który zaskoczy Cię złocistymi plażami i dziewiczą przyrodą. Chociaż wiele gatunków zwierząt jest chronionych w ich naturalnych siedliskach w regionie, towarzyszy im niesamowita roślinność.

Long Beach, najpopularniejszy obszar Iskele, znajduje się 10 minut jazdy od Famagusty i wygląda jak ogromny ośrodek wypoczynkowy, który swoją nowoczesną urbanizacją przyciąga uwagę całego świata. Dziesiątki projektów mieszkaniowych sąsiadujących z jego wspaniałą plażą są dobrodziejstwem dla wczasowiczów i inwestorów i wydaje się, że nie stracą one na razie na popularności.

SŁYNNY GUZELYURT Z POMARAŃCZĄ
Owoce cytrusowe Güzelyurt, które cieszą się naturalną reputacją w każdym regionie, są najbardziej znaną częścią regionu, która zasłynęła zarówno dla regionu, jak i okolicznych obszarów geograficznych. Kierując się na zachód od stolicy Nikozji lub Kyrenii i podążając wzdłuż wybrzeża, będziesz podróżować kilometrami przez dziewicze obszary wiejskie w centrum obszaru uprawy cytrusów, zanim dotrzesz do osady Güzelyurt.

Chociaż Güzelyurt nie jest tak bogaty pod względem kultury i architektury, jak inne osady na Cyprze Północnym, wystarczy krótkotrwała wycieczka eksploracyjna z głębokimi korzeniami historycznymi, aby odkryć ukryte piękno. Ponadto Gaziveren, który jest regionem nowo rozwijających się ośrodków wypoczynkowych w regionie, będzie punktem, na który inwestorzy będą chcieli zwrócić uwagę. W regionie znajduje się również kampus METU, jednego z największych uniwersytetów w Turcji, a populacja studentów stopniowo rośnie.

PRZERWA KOLORÓW LEWY
Dzięki naturalnym wód źródlanych, bogatej glebie i łagodnemu klimatowi jest znany jako „koszyk owoców Cypru”, podobnie jak Güzelyurt. Oprócz żyznych sadów cytrynowych uprawia się wiele owoców i orzechów. Jeśli odwiedzasz to miejsce w miesiącach letnich, zdecydowanie powinieneś ocenić Festiwal Orange odbywający się w czerwcu i Festiwal Orzechów odbywający się w lipcu.

Europejski Uniwersytet w Lefke, świecąca gwiazda regionu, nadał miastu dynamikę i dał możliwość wielu inwestycji w regionie.

1 opinia dla Piękne miasta Cypru Północnego

  1. Piotrs Schneider

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

INFOLINIA PL