Nurkowie preferują nurkowanie na Cyprze Północnym.

(1 opinia klienta)

Kategoria:

Nurkowanie na Cyprze Północnym jest świetnym przykładem połączenia przyjemnego z pożytecznym. Niewiarygodne piękno natury łączy się tutaj z łagodnym klimatem śródziemnomorskim. Dzięki maksymalnej ilości dni słonecznych w roku, świetnej widoczności pod wodą i rozwiniętej infrastrukturze, wypoczynek na Cyprze Północnym przyciąga wielu miłośników nurkowania.

Natura i klimat Cypru Północnego skłaniają do wypoczynku i nurkowania. Przytulne zatoki i groty zapraszają do zbadania. Cypr Północny jest dobrym miejscem dla miłośników podwodnych skał oraz zatopionych statków. Po nużącym zanurzeniu można odpocząć w przytulnej restauracji na terenie starego portu.

Centra nurkowe na każdy gust
Na Cyprze Północnym znajduje się wiele wyjątkowych miejsc do nurkowania, które pozwalają wszystkim chętnym w pełni cieszyć się tym wspaniałym sportem. Centra nurkowe organizują specjalistyczne wyjazdy do ponad dwudziestu miejsc. To są niektóre z nich (z zaznaczeniem głębokości zanurzenia): The Wall – 29м, Zephyros – 20м, Powerstation – 13-30м, Pinoccio – 14-26м, Paradise – 42м, Anchor and Cockpit – 27м, Rita – 12м, Fred – 25м, Chicken Farm – 18м, Kormakiti – 25м, Bambi – 14м, Wreck Site – 30м, Mare Monte Islands – 14м, Lost – 18м, Zeyko – 28м, Unknown Wreck – 17м, Antique Shop – 25м, Mare Monte – 18м.

A dla tych, którzy dopiero chcą dowiedzieć się – czym jest nurkowanie – centra zapewniają mnóstwo kursów dla początkujących. Na kursie nauczą się Państwo korzystać ze sprzętu do nurkowania, zasad oddychania, a również dowiedzą się jak zachować się w nieprzewidzianych sytuacjach. Kulminacją nauki będzie pierwsze zanurzenie na głębokość do 20 metrów.

Dla bardziej doświadczonych turystów centra nurkowe Cypru Północnego organizują okresowe wycieczki do odległych i egzotycznych części wybrzeża, gdzie nurkowie mogą zanurzyć się w zbadaniu zatopionych samolotów, statków (m.in. legendarnego statku „Zenobia”) oraz odwiedzić starożytne zatopione miasta. Miłośnikom łowiectwa podwodnego Cypr Północny oferuje specjalne usługi. Ten rodzaj polowania nie stwarza żadnego ryzyka dla urlopowiczów, dlatego że dla łowiectwa podwodnego są wydzielone specjalne strefy.
Chociaż nurkowanie uważa się za jeden z ekstremalnych rodzajów wypoczynku na Cyprze, jest ono bardziej bezpiecznie od wielu rodzajów sportów. Ale przyjemność, którą nurkowi zapewnia zanurzenie, jest nie do przecenienia! Ponieważ właśnie na Cyprze Północnym podczas nurkowania można zobaczyć ładunek pozostały ze statków, które zostały zatopione tysiąclecia temu. Nurkowie Cypru Północnego dokonywali bardzo ważnych odkryć – na przykład, najbardziej starożytny zatopiony statek, zachowany do dziś (obecnie znajduje się w Muzeum Katastrof Morskich, ale miejsce, gdzie znajdował się wcześniej, można odwiedzić, korzystając z trasy Wreck Site).

Każdy turysta jest cenny
Jeszcze jedną przewagą nurkowania na Cyprze Północnym jest nieduża liczba turystów, więc tutaj starają się dogodzić każdemu urlopowiczowi. Główną część nurków Cypru Północnego stanowią Anglicy oraz inni zamożni Europejczycy.

Pomoc w zakwaterowaniu oraz wyborze centrum nurkowego
Jeżeli Państwo myśleli o zajęciu się nurkowaniem lub po prostu chcieli zanurzyć się w tym cudownym świecie, firma „Nasz Cypr” z przyjemnością Państwu pomoże! Udzielimy pomocy w transferze z lotniska i zakwaterowaniu, pomożemy wybrać dobre centrum nurkowe oraz będziemy prowadzili szczegółowe konsultacje na wszystkie tematy. Zachęcamy do kontaktu – zawsze z przyjemnością pomożemy!

Piotr Schneider
tel. +90 533-821-72-63 WhatsApp-Telegram-Signal-Viber
tel. miejski +48 616-243-758
piotr@piotrschneider.com
www.piotrschneider.com

Godziny pracy:
Poniedziałek – Sobota
w godzinach od 9.00 do 18.00
https://www.youtube.com/watch?v=zQpWj46obTw

1 opinia dla Nurkowie preferują nurkowanie na Cyprze Północnym.

  1. Piotrs Schneider

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

INFOLINIA PL