Medycyna i leczenie na Cyprze Północnym.

(1 opinia klienta)

Kategoria:

Z każdym rokiem medycyna i leczenie na Cyprze Północnym stają coraz bardziej dostępnymi i o coraz większej jakości nie tylko dla rodowitych mieszkańców wyspy, a również i dla obcokrajowców. Ale co właśnie jest przyciągające w medycynie na Cyprze Północnym? Czy jest ona dostępna? Czy system opieki zdrowotnej jest o wysokiej jakości? Czy mogą właściciele nieruchomości w tym kraju korzystać z całego zakresu usług medycyny europejskiej?
W ostatnich latach Cypr Północny rozwija się aktywnie, zbliżając się do poziomu państw tzw. „starej Europy”, co również dotyczy systemu medycznego Cypru Północnego.

Bezpłatne usługi
Łagodny klimat podzwrotnikowy tego kraju jest jak najbardziej dostosowany do odpoczynku, leczenia oraz rehabilitacji pooperacyjnej. Ale największą zaletą systemu medycznego na Cyprze Północnym jest to, że doraźna opieka medyczna jest zapewniona bezpłatnie jak dla obywateli Cypru, tak i dla cudzoziemców. We wszystkich innych przypadkach powinno posiadać ubezpieczenie. Dotyczy to tylko państwowego systemu medycznego. Istnieje również wiele prywatnych płatnych klinik, które są szczególnie wygodne oraz zapewniają indywidualne podejście. Wysoko wykwalifikowani lekarze z różnych państw świata przyjeżdżają do Cypru (to dotyczy również Cypru Północnego) poszukując pracy oraz komfortu. Często można spotkać pracowników medycznych, którzy rozmawiają po rosyjsku, co w znacznym stopniu ułatwia wizytę u lekarza i pozwala zaoszczędzić na usługach tłumacza.
Stomatologia
W systemie medycznym Cypru Północnego jest jeden wyjątek – to są kliniki stomatologiczne, wśród których nie ma żadnej bezpłatnej, ale jest to więcej niż rekompensowane przez wysoką jakość usług. Wielu obywateli z bardziej zamożnych państw UE specjalnie przyjeżdżają tutaj, żeby skorzystać z usług dentysty. Przyczyną jest tańsze usługi medyczne na Cyprze Północnym (m.in. usługi stomatologiczne) w porównaniu z państwami Unii Europejskiej.

Najbardziej popularnymi kierunkami usług medycznych na Cyprze Północnym są leczenie niepłodności, stomatologia, chirurgia laserowa, neurochirurgia, rehabilitacja.

Piotr Schneider
tel. +90 533-821-72-63 WhatsApp-Telegram-Signal-Viber
tel. miejski +48 616-243-758
piotr@piotrschneider.com
www.piotrschneider.com

Godziny pracy:
Poniedziałek – Sobota
w godzinach od 9.00 do 18.00
https://www.youtube.com/watch?v=zQpWj46obTw

1 opinia dla Medycyna i leczenie na Cyprze Północnym.

  1. Piotrs Schneider

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

INFOLINIA PL