Kawałek Azji w Europie: Cypr Północny.

(1 opinia klienta)

Kategoria:

Sezon wakacyjny rozpoczęty, a wielu z nas decyzję o kierunku wyjazdu podejmuje w ostatnim momencie. Zastanawiasz się nad nowym miejscem odpoczynku? Odkryj Cypr Północny
Dziewicze złote plaże, błękitne morze i drinki z palemką sączone na leżaku. Dookoła tylko morze i drzewa pomarańczy. Kto z nas nie marzył o takich wakacjach? Do tej pory mogli sobie na nie pozwolić jedynie nieliczni, których stać było na dalekie, egzotyczne podróże. Ale zmienić to może pojawienie się w ofertach biur podróży nieodległego, a do tej pory dziewiczego dla turystów, Cypru Północnego.

Pierwsza wycieczka z Polski wyruszyła na północną część wyspy Afrodyty dopiero roku 2011. Na urlopowiczów czeka bogato rozwinięta sieć hoteli wysokiej klasy, które do tej pory gościły głównie indywidualnych turystów.

– Ze względu na sytuację polityczną i mity o niebezpieczeństwie, Cypr Północny był do tej pory odizolowany od świata. Żył spokojnie swoim życiem, rozwijał kulturę, pielęgnował nieodkryte jeszcze przez zachodniego turystę zabytki i zakątki. Obecnie jest miejscem, które diametralnie różni się od greckiego południa – skomercjalizowanego i zatłoczonego turystami. Jest spokojny, cichy, bezpieczny oraz kryjący wiele atrakcji – mówi Efe Turkel, właściciel jednego z warszawskich biur podróży, które organizuje wycieczki na Cypr
Jego zdaniem wakacje na Cyprze Północnym będą niezapomniane zarówno dla rodzin z dziećmi jak i aktywnych osób lubiących spędzać godziny na plaży. To miejsce dla amatorów przygód, miłośników poznawania nowych kultur i zwiedzania zabytków. Cypr Północny oferuje przede wszystkim wakacje z dala od zgiełku przeludnionych kurortów – spokój, ciszę, brak kolejek i problemów ze znalezieniem miejsca na plaży.

Cypr Północny nie jest jeszcze znany zachodniemu turyście, przez co nie jest zatłoczony i nie zatracił swojego folkloru na rzecz biznesu turystycznego. Wybierając się tam można poznać bliżej cypryjską kulturę, zwyczaje, pożyć jak rodowici mieszkańcy wyspy.

Wody Cypru Północnego są rajem dla fanów nurkowania i snorklingu (obserwacja życia podwodnego). Krystalicznie czysta woda sprawia, że widoczność sięga 30-40 metrów, podwodna fauna i flora są wręcz dziewicze. Istnieje również wiele szkółek nurkowania dla osób, które nie miały jeszcze okazji osobiście oglądać podwodnego życia.

– Wodne atrakcje Północnego Cypru to nie tylko piękne plaże, nurkowanie, ale również liczne parki wodne, które będą wielką frajdą dla dzieci i młodzieży. Z portu w Kyrenii można zaś wyruszyć na całodniową wyprawę jachtem dookoła północnego wybrzeża, z postojem na pływanie w błękitnych wodach Morza Śródziemnego. Niektórzy szczęśliwcy podczas tej wyprawy mogą obserwować ścigające się z jachtem delfiny – dodaje Efe Turkel.

Piotr Schneider
tel. +90 533-821-72-63 WhatsApp-Telegram-Signal-Viber
tel. miejski +48 616-243-758
piotr@piotrschneider.com
www.piotrschneider.com
Godziny pracy:
Poniedziałek – Sobota
w godzinach od 9.00 do 18.00
https://www.youtube.com/watch?v=zQpWj46obTw

1 opinia dla Kawałek Azji w Europie: Cypr Północny.

  1. Piotrs Schneider

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

INFOLINIA PL