Jak kupić nieruchomość na Florydzie⚖☎📴

(1 opinia klienta)

Jak kupić nieruchomość na Florydzie. Zakup nieruchomości na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Praktyczne informacje jak kupić nieruchomość na Florydzie? Na stronie „Informator” poniżej, znajdziesz wyczerpujące informacje o procesie zakupu nieruchomości na Florydzie w USA.

Są to niezbędne informacje i fakty, jakie powinieneś poznać, podczas procesu zakupu nieruchomości na Florydzie. Kompendium naszej wiedzy, którą dzielimy się z Państwem, o zakupie domu lub apartamentu na terenie USA w stanie Floryda.

Znajdziesz tu Informacje o podatkach w USA, koszty związane z zakupem nieruchomości na Florydzie, opłaty notarialne, aspekty prawne. Informacje o restrykcjach dotyczących wynajmu nieruchomości na Florydzie, związanych z zakupywaną nieruchomością. Także sprawy imigracyjne, dotyczące polskiego obywatela, noszącego się z zamiarem zakupu nieruchomości na terenie USA.

Jeszcze więcej informacji na temat nabywania nieruchomości na Florydzie znajdziesz w zakładce zakup nieruchomości na Florydzie

Obywatel Polski, a zakup nieruchomości na Florydzie i w USA
Dlaczego inwestować na Florydzie?
Koszty zakupu nieruchomości na Florydzie
Koszty utrzymania nieruchomości na Florydzie
Sprawy emigracyjne, a zakup nieruchomości w USA
Co znaczą nieruchomości 55+
Nieruchomości na polach golfowych
Wynajem nieruchomości na Florydzie
Nieruchomości w regionie Florida South East (Miami, Fort Lauderdale, Boca Raton) naszą specjalnością
Życie na Florydzie
Najczęściej zadawane pytania związane z zakupem domu w USA
Obywatel Polski a zakup nieruchomości na Florydzie w USA
Pierwszą przeszkodę z jaką musi poradzić sobie obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, jest uzyskanie wizy do USA. Każda osoba, zamierzająca odwiedzić USA, we własnym zakresie, organizuje sobie wizę do USA.

Zakup nieruchomości na terenie USA, w tym wypadku na Florydzie, nie uprawnia nas do pozostania dłużej niż przewiduje wiza. W przypadku wizy turystycznej B-1, jest to okres do 6 miesięcy pobytu na terenie USA. ESTA – pobyt do 3 miesięcy.

Aktualizacja
Wizy do Stanów Zjednoczonych zniesiono dla obywateli Polski 11 listopada 2019r. Wejście Polski do programu ruchu bezwizowego oznacza, że zamiast wiz B1/B2 wystarczy elektroniczna autoryzacja ESTA. Składa się ją przez internet. Wniosek w tej sprawie kosztuje 14$ i pozwala na wielokrotne wjazdy na teren USA w ciągu dwóch lat. Osoby, które mają ważną wizę B1 lub B2 nadal mogą wybierać się do Stanów Zjednoczonych na ich podstawie. One nie muszą składać wniosku ESTA.
Zobacz w przewodniku po Florydzie, rozdział polskie konsulaty i ambasady w USA. Praktyczne informacje o polskich placówkach dyplomatycznych na terenie Stanów Zjednoczonych.
Zwykle w przypadku wizy turystycznej, jest to okres do 6 miesięcy, kiedy legalnie możemy przebywać na terenie Stanów Zjednoczonych.
Zobacz także nasz praktyczny przewodnik po USA

Wyjątkami są obywatele pochodzenia polskiego, którzy posiadają obywatelstwo amerykańskie, jak również posiadacze „zielonej karty”.
Obywatele innych krajów Unii Europejskiej, nie potrzebują wizy do USA i są objęci programem tzw. Visa Waiver Program, w skrócie (VWP). W sumie program obejmuje 39 krajów na świecie (w tym Polska) i obywatele tychże krajów, nie potrzebują wizy do Stanów Zjednoczonych. W chwili obecnej ze wszystkich krajów Unii Europejskiej, tylko Rumunia i Bułgaria, potrzebują wizy do Stanów Zjednoczonych.

Dlaczego inwestować na Florydzie
O sile i ważności amerykańskiej gospodarki, nie trzeba nikogo przekonywać. Zarówno profesjonalnych inwestorów w nieruchomości, jak i laików, nie obeznanych w temacie inwestowania w zagraniczne nieruchomości. Południowe obszary Stanów Zjednoczonych, to najatrakcyjniejsze tereny do zamieszkania, wypoczynku i inwestycji, na świecie.
Zobacz także informacje nasze usługi dla inwestujących na Florydzie

Floryda to jedno z najpiękniejszych miejsc w USA. Stabilna i najmocniejsza gospodarka na świecie, od lat przyciąga inwestorów. Paradoksalnie, a może właśnie dlatego, w roku 2019, USA, było destynacją numerem jeden, dla zagranicznych inwestorów w nieruchomości. W okresie przed pandemią Covid 19 w amerykańskie nieruchomości, najwięcej inwestowali Anglicy, Skandynawowie, Brazylijczycy i bogaci Rosjanie.

Powiązany temat: Sławni i bogaci mieszkańcy Miami

Ostanie lata wzrostu ekonomicznego i brak kryzysu na amerykańskim rynku nieruchomości, spowodowało drastyczny wzrost cen amerykańskich nieruchomości, szczególnie na Florydzie. A jeszcze bardziej na południowo wschodniej Florydzie (lokalizacje takie jak Miami, Fort Lauderdale, Boca Raton, Palm Beach).
Mimo dość wysokiego kursu dolara w stosunku do naszej waluty, w dalszym ciągu faworyzuje ten rynek nieruchomości, jako najlepsza destynacja dla inwestycji w nieruchomości zagraniczne.
Wiele osób, zdało sobie sprawę, iż za cenę przeciętnego mieszkania w jakieś „mieścinie” w Polsce, w tej chwili, jest szansa zakupu mieszkania lub apartamentu na słonecznej Florydzie. A zwroty z wynajmu takiej inwestycji są nieporównywalne.
Stan Floryda to jeden z najbogatszych i najbardziej rozwiniętych stanów w całym USA. Niezwykle kosmopolityczny, bardzo nowoczesny, z fantastyczną infrastrukturą, serwisami i doskonale rozwiniętą komunikacją.

To jest „zawsze Ameryka”, Nowy Świat i najbogatszy kraj na świecie, mimo kryzysu jaki dotknął USA w latach 2008-2009. Byliśmy tu w czasie wielkiego kryzysu 2008-2009. Proszę nam wierzyć, tego „kryzysu” nie było widać nigdzie….

Luksus, prestiż i dyskrecja … z naszym biurem
Do tego, dochodzi, naszym zdaniem, bardzo ważny, aspekt emocjonalny, towarzyszący nam, podczas zakupu i późniejszego posiadania, nieruchomości na Florydzie. O tym często zapominają biznesmeni i inwestorzy, koncentrujący się tylko na zyskach z inwestycji.

Dom na Florydzie w Miami, w Boca Raton, w Delray Beach, w West Palm Beach lub Fort Louderdale, to prestiż, duma z własnego sukcesu i wyższy standard społeczny. Twardzi inwestorzy często o tym zapominają, czasami nie chodzi tylko o inwestycję i zarabianie pieniędzy. Ale dodatkowy „cash flow” z inwestycji w Ameryce na pewno się przyda.

Pomyślmy… jak przyjemnie będzie wyjechać z Polski, pod koniec listopada, wygrzać się na plaży w Miami, pomieszkać na Florydzie i wrócić do Polski z początkiem kwietnia, z piękną opalenizną, kiedy szarugi i mrozy mamy już za sobą. Dowiedz się więcej z rozdziału mieszkać na Florydzie z naszego przewodnika po Florydzie.
Floryda fakty
Floryda to czwarty, najbardziej zaludniony stan w USA, zaraz po Kalifornii, Nowym Jorku i Teksasie.
Nickname Florydy to „Sunshine State„
Stolica Florydy: Tallahassee
Największe miasta Florydy: Jacksonville 736.000 mieszkańców, Miami 365.000 mieszkańców, miasto Tampa 305.000 mieszkańców, St. Petersburg 250.000 mieszkańców, Hialeah 225.000 mieszkańców, Orlando 170.000 mieszkańców, Ft. Lauderdale 155.000 mieszkańców, Tallahassee 152.000 mieszkańców, Hollywood 140.000 mieszkańców i Pembroke Pines 138.000 mieszkańców
Ilość mieszkańców na Florydzie: około 22.00.000 (oficjalnie)
Turystyka na Florydzie: w roku 2019 (przed pandemią Coronavirusa) odwiedziło Florydę 82 mln turystów. Floryda to numer jeden destynacja turystyczna na świecie.
Przemysł turystyczny na Florydzie ma ogromny impakt na ekonomię tego stanu i generuje 59 miliardów dolarów rocznie. Zobacz największe atrakcje turystyczne Florydy
Handel międzynarodowy: 40% amerykańskiego eksportu do krajów Ameryki Łacińskiej przechodzi przez Florydę
Przemysł związany z podbojem kosmosu: reprezentuje 4,5 miliarda dolarów w kasie stanowej Florydy
Floryda produkuje 75% amerykańskich pomarańczy i 40% produkcji światowej tego owocu
Plaże na Florydzie: 1.200 mil, przepięknych, piaszczystych plaż nad Oceanem Atlantyckim, oraz Zatoką Meksykańską
Średnia roczna temperatura na Florydzie
Lato: 26.9 C ( północna Floryda)
28.2 C (południowa Floryda)
Zima: 11.7 C (północna Floryda)
20.3 C (południowa Floryda)
Koszty zakupu nieruchomości na Florydzie
Generalnie i najprościej rzecz ujmując, koszty zakupu nieruchomości w USA na Florydzie to 2%, od całkowitej wartości nieruchomości, którą zamierzamy zakupić w przypadku zakupu za gotówkę.
Jeżeli potrzebujemy zaciągnąć kredyt hipoteczny w banku amerykańskim, trzeba liczyć około 5% dodatkowych kosztów, całkowitej wartości nieruchomości.

Na Florydzie nie istnieje podatek od zakupu nieruchomości, jak np. w niektórych krajach europejskich, jednakże musimy się liczyć z podatkami rocznymi za utrzymanie nieruchomości w granicach 2% wartości nieruchomości (w tym HOA i Real Estate Tax). Zobacz rozdziały poniżej. Koszty notarialne: notariusz, wpisy do ksiąg wieczystych, od 300$ do 3.000$ w zależności od ceny kupowanej nieruchomości, stanu prawnej nieruchomości, hipoteki, itp.
Dokładną sumę kosztów notarialnych, można tylko podać na przykładzie konkretnej nieruchomości, którą zamierzamy kupić. Zobacz także rozdział proces zakupu nieruchomości na Florydzie
Koszty utrzymania nieruchomości na Florydzie
Posiadanie nieruchomości na Florydzie, wiąże się również ze stałymi kosztami, jakie ponosi właściciel domu lub mieszkania. Podczas oglądania nieruchomości poinformujemy Cię dokładnie, jakie są koszty utrzymania danej nieruchomości, na danym osiedlu lub urbanizacji. Po zakupie nieruchomości, tego typu opłaty, najlepiej jest regulować ustanawiając w banku tzw. „direct debit„, gdzie opłata pobierana jest automatycznie przez daną instytucję w tym wypadku (HOA) z naszego konta bankowego.

HOA
Kupując apartament lub mieszkanie na Florydzie, spotkasz się z terminem (HOA) czyli „Home Owners Association„. To, najprościej ujmując „czynsz”, jaki jesteśmy zobowiązani płacić po zakupie nieruchomości na danej urbanizacji lub osiedlu mieszkaniowym. Zwykle jest to opłata pobierana miesięcznie lub kwartalnie. W zależności od standardu, położenia i lokalizacji nieruchomości, jest to kwota od 400$ do 1.500$ miesięcznie.

Na luksusowych osiedlach i ultra luksusowych urbanizacjach, koszt ten, jest odpowiednio wyższy.
W koszt opłat (HOA) wchodzi utrzymanie basenów, pielęgnacja trawników na terenie osiedla, koszty utrzymania concierge lub strażników, czasami siłowni, fitness klubu na terenie osiedla, ubezpieczenie osiedla, utrzymanie terenów zielonych, wind, przycinanie roślinności, itp.

Wyjątkiem, są domy indywidualne i wille, gdzie nie ma opłat (HOA). Aczkolwiek na Florydzie są również osiedla domów jednorodzinnych z opłatami HOA.

Real Estate Tax
Roczna opłata za posiadanie nieruchomości w USA, czyli odpowiednik naszego podatku od nieruchomości. Ten podatek jest płatny raz do roku. Podczas przeglądania naszych nieruchomości, będziesz miał wgląd do informacji, o wysokości rocznego podatku od każdej, konkretnej nieruchomości na Florydzie z naszej oferty.
Precyzyjne informacje o podatku od nieruchomości, można z łatwością sprawdzić w internecie wpisując w wyszukiwarkę internetową adres danej nieruchomości, którą zamierzamy kupić.

Sprawy emigracyjne, a zakup nieruchomości w USA
Jak wspomnieliśmy powyżej w naszym informatorze o zakupie nieruchomości w USA. Zakup jakiejkolwiek nieruchomości w USA nie ma nic wspólnego z pobytem, wizą i pobytem na terenie Stanów Zjednoczonych. Kupując dom wakacyjny na Florydzie lub nieruchomość komercyjną na terenie USA, ciągle jesteśmy zobowiązani do posiadania ważnej wizy do USA.
Powiązany temat: emigracja do USA

Legalnie obywatel polski może przebywać do 6 lub 3 miesięcy na terenie USA. Jeżeli jesteś obywatelem i posiadasz paszport z innego kraju Unii Europejskiej, objętych programem Visa Waiver Program, możesz legalnie przebywać w USA tylko do 90 dni. Większość polskich obywateli, przyjeżdża na Florydę z wizą turystyczną B-1 lub B-2, która upoważnia nas do legalnego pobytu w USA do 6 miesięcy.

Co oznaczają nieruchomości 55+
Podczas przeglądania nieruchomości na Florydzie, wcześniej lub później, natkniesz się na termin „55+”. Co to oznacza?
Są to osiedla mieszkaniowe (condominium, w skrócie zwane condo), gdzie kupić nieruchomość, oraz zamieszkać, mogą osoby, tylko po 55 roku życia.

Z reguły są to o wiele tańsze nieruchomości, jednakże szczególne zasady, podczas nabywanie tego typu nieruchomości obowiązują. Czasami obowiązkowe jest wykupienia członkostwa w country club lub członkostwa w klubie golfowym. Każde osiedle posiada swoje odrębne zasady.
Nieruchomości na polach golfowych
W przypadku zakupu nieruchomości położonych na polach golfowych Florydy, często wymagana jest wpłata tzw. Membership Fee, czyli wykupienie członkostwa na polu golfowym. Niejednokrotnie tego typu opłata wynosi od 50.000$ do 90.000$. Często jest to o wiele więcej w zależności od prestiżu pola golfowego. Zobacz pola golfowe na Florydzie

Nie na wszystkich osiedlach jest wymagana tego typu opłata, od osoby zamierzającej kupić dom na osiedlu z polem golfowym.
Zwykle jest to jednorazowa opłata, której musi dokonać przyszły właściciel domu lub apartamentu, jeżeli chce zamieszkać na tego typu osiedlu. Zdarza się, iż sama nieruchomość jest bardzo atrakcyjna cenowo, a Membership Fee, jest niezwykle wysokie.

Nie wszystkie agencje nieruchomości podają do wiadomości klienta, tego typu informację, przed oglądaniem konkretnej nieruchomości. Często możliwe jest późniejsze „odsprzedanie” Membership podczas sprzedaży nieruchomości.

Wynajem nieruchomości na Florydzie
Bardzo dobrym pomysłem na generowanie pasywnego przychodu, może stać się wynajem zakupionej przez nas nieruchomości na Florydzie. Zarówno wynajem wakacyjny na Florydzie, jak również wynajem długoterminowy jest dostępny – ale nie zawsze. Zobacz kompendium wiedzy o wynajmie nieruchomości na Florydzie w Stanach Zjednoczonych.

Wynajem nieruchomości na Florydzie, wiąże się w niektórych wypadkach z restrykcjami i obostrzeniami w zależności od danego osiedla lub urbanizacji, na której położona jest nieruchomość, którą zamierzasz kupić. Podczas oglądania nieruchomości, poinformujemy Cię dokładnie o zasadach na jakich może być wynajmowane dane mieszkanie lub dom, oraz o podatkach, jakie są związane z wynajmem nieruchomości w USA.

Amerykański rynek wynajmu nieruchomości, należy do „najmocniejszych” na świecie. Generalnie w okolicach Miami, aż po West Palm Beach, jest ogromne zapotrzebowanie na „long term rentals„. W przypadku niektórych osiedli, są restrykcje związane z wynajmem długoterminowym. Zdarza się, iż przez np. pierwsze 2 lata, od zakupu nieruchomości, nie można wynajmować danej nieruchomości, lub może być dostępny, tylko wynajem krótkoterminowy i wynajem wakacyjny. Amerykanie i Kanadyjczycy, uwielbiają wyjeżdżać „na zimę” na Florydę.

Czasami zostają tutaj na kilka miesięcy. W tym wypadku, można wynająć nieruchomość na krótki okres, tzw. „short let„.
Na ile tygodni muszę wynająć moją nieruchomość, aby pokryć koszty utrzymania nieruchomości na Florydzie? Nie ma niestety, na to jednoznacznej odpowiedzi. Zależy to przede wszystkim od lokalizacji nieruchomości, standardu domu, willi lub apartamentu, umeblowania, bliskości do plaży, etc.
Zobacz oferty wynajmu nieruchomości na Florydzie z naszego portfolia.

Jednakże, nieruchomości w dobrych lokalizacjach, blisko plaży, atrakcji turystycznych i w „dobrych lokalizacjach” łatwiej się wynajmują i z racji rzeczy, istnieje w nich większy potencjał. Odnośnie restrykcji, związanych z wynajmem na Florydzie, podczas oglądania nieruchomości, przed zakupem, poinformujemy Cię dokładnie, jak wygląda sprawa wynajmu nieruchomości, na danym kompleksie lub osiedlu.

Nieruchomości w regionie Florida South East naszą specjalnością
Biuro agencji nieruchomości Floryda.eu mieści się w miejscowości Boca Raton. Patrz Kontakt. To najbardziej prestiżowa lokalizacja na Florydzie. Floryda to bardzo duży stan. Działania naszej agencji nieruchomości ograniczamy do regionu zwanego Florida South East w skład którego wchodzą hrabstwa: Martin, Palm Beach, Broward, Miami Dade, oraz Monroe.

Zdecydowana większość nieruchomości na sprzedaż w naszej ofercie, ogranicza się do Palm Beach, Broward i Miami Dade.
A koncentrujemy się na Boca Raton i okolicach. Chcielibyśmy podkreślić, iż są to jedne z najatrakcyjniejszych regionów na całej Florydzie do inwestycji w nieruchomości. Najcieplejszy klimat na całej Florydzie, bliskość wspaniałej kosmopolitycznej aglomeracji Miami. Everglades i Key West. Najlepiej rozwinięta gospodarka Florydy i prestiżowe lokalizacje jak Boca Raton,

Miami i Fort Lauderdale. To tutaj osiedlają się i posiadają swoje rezydencje najbogatsi, światowi celebryci i gwiazdy światowego filmu i muzyki. To wspaniałe miejsce na posiadanie nieruchomości w USA.

1 opinia dla Jak kupić nieruchomość na Florydzie⚖☎📴

 1. Schneider

  PIOTR SCHNEIDER
  +90 533-821-72-63 WhatsApp-Telegram-Signal-Viber-Messenger
  +48 616-243-758
  CYPR POLSKI PRAWNIK – https://www.piotrschneider.com/
  OFERTA NIERUCHOMOŚCI – https://domnacyprze.com/
  Godziny pracy:
  Poniedziałek – Sobota
  w godzinach od 9.00 do 18.00

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

INFOLINIA PL