Edukacja na Cyprze Północnym. System edukacyjny

Edukacja na Cyprze Północnym jest najwyższej jakości, dlatego że państwo dąży do europejskich standardów. Żywym tego przykładem jest GAU oraz inne uczelnie, znane na całym świecie. Dyplomy wydane przez instytucje edukacyjne Cypru Północnego są uznawane w wielu państwach świata, dlatego że na Cyprze Północnym znajduje się kilka uczelni wyższych i uniwersytetów światowej klasy.

Kategoria:

System edukacyjny na Cyprze Północnym zbudowany jest na zasadach systemu brytyjskiego, co oznacza istnienie czterech podstawowych etapów:

Pierwszy etap – edukacja przedszkolna. Podczas tego etapu dzieci chodzą do płatnych przedszkoli. Miesięczna opłata średnio wynosi 250 Euro. We wszystkich przedszkolach północnej części wyspy zapewniają naukę angielskiego.
Za drugi etap uważa się szkołę podstawową, kształcenie w której dzieci zaczynają w wieku 5 lat. Edukacja jest obowiązkowa przez 5 lat.
Trzecim etapem jest szkoła ponadpodstawowa (od 5 do 11 klasy). Jak i w wielu innych krajach, wykształcenie średnie na Cyprze Północnym jest bezpłatne w szkołach państwowych. Istnieją również prywatne szkoły ponadpodstawowe, w których koszt nauki wynosi około 300 EUR miesięcznie. Takie placówki edukacyjne zwykle współpracują z tą czy inną szkołą wyższą, więc uczniowie są ukierunkowani na podjęcie studiów na wyznaczonej uczelni. Oprócz tego można podkreślić to, że w przeciwieństwie do szkoły państwowej, gdzie zajęcia odbywają się od poniedziałku do soboty, w szkole prywatnej dzieci się uczą w ciągu pięciu dni. Spośród najbardziej popularnych placówek edukacyjnych Cypru Północnego można zaznaczyć prywatną Angielską szkołę Kyrenia (English School of Kyrenia) oraz Amerykańską szkołę Cypru Północnego (The American College North Cyprus), która współpracuje z Girne American University (Uniwersytet Amerykański Girne lub GAU).
Ostatnim etapem są koledże oraz szkoły wyższe. Koledże są rozpowszechnione na terytorium Cypru Północnego. Do nich dzieci idą po zdobyciu wykształcenia średniego. Po ukończeniu koledżu absolwenci mogą pójść na studia na najbardziej prestiżowe uczelnie na świecie.

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Edukacja na Cyprze Północnym. System edukacyjny”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

INFOLINIA PL