DUŻE MIASTA PRZESTAJĄ BYĆ SEZONOWE 🏆🥇🏆. PRZYCIĄGAJĄ RUCH TURYSTYCZNY PRZEZ CAŁY ROK.

(1 opinia klienta)

Polska stała się modnym kierunkiem wakacyjnym, weekendowym i biznesowym. Popularnością cieszą się szczególnie duże miasta. Ministerstwo Sportu i Turystyki podsumowało 2018 rok w turystyce jako najlepszy od 10 lat w każdym aspekcie. To niezwykle istotne, ponieważ ten segment jest bardzo ważny dla polskiej gospodarki – zgodnie z danymi resortu sportu i turystyki zapewnia już 6 procent naszego PKB.

 

Ruch turystyczny
Wzrost zainteresowania turystów naszym regionem rozpoczął się w 2004 roku, kiedy Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Otwarcie granic spowodowało, że do dużych miast zaczęli przyjeżdżać młodzi ludzie, często w związku z organizowanymi wydarzeniami sportowymi, kulturalnymi i okolicznościowymi.

Kolejnym zauważalnym skokiem na rynku turystycznym był rok 2012, kiedy Polska była współorganizatorem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Z badań udostępnionych przez Instytut Turystyczny wynika, że nasz kraj tylko w czerwcu tego roku odwiedziło 7,1 milionów cudzoziemców, w tym 650 tysięcy przyjechało w związku z Euro 2012. Polska pokazała się na arenie międzynarodowej nie tylko jako dobry gospodarz, ale też jako miejsce z bogatą kulturą, piękną architekturą i szeroką gamą atrakcji turystycznych – od Morza Bałtyckiego po Tatry.

Co więcej, w porównaniu do innych europejskich krajów, w Polsce mamy bardzo konkurencyjne ceny, oferujemy dobrą jakość produktów i usług oraz jesteśmy postrzegani jako profesjonalni specjaliści w zakresie usług stomatologicznych, medycznych, wellness and spa.

To wszystko sprawia, że nasz rodzimy rynek pod względem turystycznym jest obecnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się w Europie. Do Polski przyjeżdżają głównie Brytyjczycy, Niemcy, Norwegowie i Ukraińcy. Jednocześnie sytuacja ekonomiczna Polaków polepsza się i coraz częściej wyjeżdżają nie tylko na wakacje za granicę, ale podróżują także po naszym kraju. Potwierdzeniem są dane Emmerson Evaluation, według których całkowita liczba turystów (polskich i zagranicznych) od 2012 r. średniorocznie przyrasta o ponad 9%.

Na popularności zyskują polskie miasta, które przestają być sezonowe
Przyciągają one turystów z Polski i zagranicy nie tylko w lecie, ale o każdej porze roku. Ekscytuje ich życie nocne, typowa kuchnia polska, interesujące festiwale i wydarzenia, lokalne obyczaje i tradycje, dobre hotele i przyjaźni ludzie. Jak podliczył Emmerson Evaluation wzrost liczby turystów spowodował, że średni stopień wykorzystania pokoi hotelowych w ramach całego kraju na koniec 2017 r. był o 1 punkt procentowy wyższy niż w 2016 r. osiągając poziom około 52%.

Wszystkie drogi prowadzą do Warszawy
Najwyższe średnie obłożenie odnotowano w województwie mazowieckim (64,7%), czyli o ponad 2 punkty procentowe więcej w ujęciu rok do roku. Statystyki są jeszcze lepsze dla samej stolicy. Agencja STR Global wyliczyła, że wykorzystanie pokoi w hotelach warszawskich w 2017 r. wyniosło blisko 79 proc. Z kolei Cushman & Wakefield sklasyfikował Warszawę na siódmej pozycji na naszym kontynencie pod względem obłożenia hoteli. Nasze największe miasto wyprzedziło w rankingu m.in. Barcelonę i Lizbonę. Jednocześnie raport opublikowany przez jedną z porównywarek cen biletów lotniczych wskazał, że, Warszawa była najpopularniejszym kierunkiem wśród turystów odwiedzających nasz kraj w 2017 roku. Do stolicy zdecydowało się przyjechać wówczas ponad 25 milionów osób, czyli 24% więcej niż w 2016 roku.

Na popularności zyskują także inne polskie miasta
Wg danych GUS w Gdańsku w 2017 r. udzielono 2,4 mln noclegów, czyli 15% więcej niż w roku poprzednim. Natomiast raport „Rynek hotelarski w Polsce” przyznał Trójmiastu pierwsze miejsce w rankingu oceniającym atrakcyjność polskich miast. Dodatkowo miesięcznik „Traveler” National Geographic umieścił stolicę województwa pomorskiego na liście najciekawszych miast na świecie. Poza nią zostały wyróżnione takie miejsca jak: Londyn, Hongkong, Meksyk czy Tel Awiw. Okoliczne plaże, liczne muzea i niesamowity klimat – to tylko kilka powodów, dzięki którym nasza „perła Bałtyku” otrzymała również prestiżowe wyróżnienie European Best Destination 2017, gdzie zajęła trzecie miejsce, wyprzedzając swoją atrakcyjnością Ateny, Rzym czy Wiedeń.
Z kolei Kraków według raportu „Rynek hotelarski w Polsce” zajął pierwsze miejsce w rankingu polskich miast w kategorii zabytków, muzeów i gastronomii.

Odpowiedzią na duże zainteresowanie turystów rynkiem polskim jest także coraz większa liczba hoteli i apartamentów na wynajem. Deweloperzy widzą w tym segmencie ogromny potencjał, dlatego od pewnego czasu realizują inwestycje aparthotelowe i condohotelowe. Jest to dobry moment na zainwestowanie w tego typu nieruchomości, pomimo trwającej hossy na rynku. W skrócie polega to na budowaniu apartamentowców premium w bardzo atrakcyjnych turystycznie lokalizacjach i wystawianiu ich na sprzedaż prywatnym inwestorom. Deweloper ma za zadanie ujednolicić przestrzenie, wykończyć mieszkania w wysokim standardzie i przygotować pod wynajem, a zarządzaniem nieruchomością zajmuje się profesjonalny operator hotelowy.

1 opinia dla DUŻE MIASTA PRZESTAJĄ BYĆ SEZONOWE 🏆🥇🏆. PRZYCIĄGAJĄ RUCH TURYSTYCZNY PRZEZ CAŁY ROK.

 1. Schneider Piotr

  PIOTR SCHNEIDER
  +90 533-821-72-63 WhatsApp-Telegram-Signal-Viber-Messenger
  +48 616-243-758
  CYPR POLSKI PRAWNIK – https://www.piotrschneider.com/
  OFERTA NIERUCHOMOŚCI – https://domnacyprze.com/
  Godziny pracy:
  Poniedziałek – Sobota
  w godzinach od 9.00 do 18.00

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

INFOLINIA PL