Polska stała się modna
Kryzys migracyjny, wysoki kurs euro, coraz lepsza pogoda i korzystne ceny to główne czynniki, które wpłynęły na wzrost popularności Polski wśród zagranicznych turystów. Dodatkowo, turyści zwracają też szczególną uwagę na bogatą kulturę naszego kraju, piękne krajobrazy, ponadczasowe zabytki i nowoczesne budownictwo. Najchętniej odwiedzane są takie miasta jak Kraków, Gdańsk, Warszawa i Wrocław.
Dużym atutem naszego kraju są także stosunkowo niskie ceny w stosunku do wysokiej jakości infrastruktury turystycznej. Polska jest chwalona na arenie międzynarodowej za nowoczesne hotele, wysoką jakość obsługi klienta, bogate zaplecze restauracyjne i interesującą infrastrukturę towarzyszącą np.: centrum SPA czy luksusowe kliniki medycyny estetycznej. Wśród turystów odwiedzających nasz kraj najczęściej pojawiają się Niemcy, Czesi, Ukraińcy, Brytyjczycy i Skandynawowie.
Dobrym przykładem rosnącego zainteresowania turystów polskimi miastami jest Gdańsk, który w ubiegłym roku znalazł się na 5 miejscu prestiżowego rankingu przygotowywanego przez portal Trip Advisor, pośród najciekawszych destynacji na świecie. Według danych podawanych przez Gdańską Organizację Turystyczną w 2017 roku miasto odwiedziło aż 2 660 306 osób, w tym aż 999 075 turystów zagranicznych. Najchętniej do Gdańska przyjeżdżali Brytyjczycy i Norwegowie.
Chociaż ceny mogą w najbliższych latach wzrastać, Polska nadal będzie konkurencyjna w tym zakresie na tle innych zachodnich kurortów.
Lepsze zarobki zastrzykiem dla turystyki
Coraz większe zainteresowanie urlopami w polskich kurortach widać także wśród samych Polaków. Niewątpliwie, duży wpływ na ten trend mają coraz wyższe zarobki w naszym kraju i programy prospołeczne. Polskie morze bądź góry wybierają często osoby, których do tej pory nie było stać na wakacje z rodziną. Przykładowo, w 2017 roku Gdańsk odwiedziło aż 1 661 231 polskich turystów.
Co więcej, klienci którzy do tej pory podróżowali do zagranicznych kurortów w ostatnich latach także częściej decydowali się na wakacje w kraju. Przekonywały ich ku temu głownie kwestie bezpieczeństwa, coraz lepsza pogoda i świetne zaplecze hotelowe, niczym nie odbiegające od zachodnich ośrodków.
Rynek hotelowy nadal chłonny
Mimo coraz lepszej jakościowo infrastruktury hotelowej, w Polsce w porównaniu do innych krajów europejskich takich obiektów wciąż brakuje. W 2016 roku w Polsce odnotowano istnienie 2 463 hoteli, czyli o 147 obiektów więcej niż w roku poprzednim. Inwestorzy widzą potencjał w tym rynku.
We wspomnianym już raporcie GOT zawarto informacje na temat preferencji noclegowych turystów. Ponad 46% odwiedzających Gdańsk w zeszłym roku zatrzymało się w tzw. obiektach hotelowych, do których zalicza się hotele, motele i pensjonaty. Najczęściej wybierane były hotele trzygwiazdkowe.
W ostatnich latach widać też wzrost zainteresowania rynkiem mieszkań i apartamentów na wynajem krótkoterminowy, zwłaszcza wśród młodych ludzi, którzy inaczej podchodzą już do planowania swoich podróży. Wpływ na ten trend mają też z pewnością popularne portale umożliwiające rezerwację takich lokali z dowolnego miejsca na ziemi.
Rynek nieruchomości o charakterze turystycznym jest cały czas w fazie wzrostu i większość nowopowstałych nowoczesnych obiektów turystycznych w popularnych lokalizacjach cieszy się olbrzymim zainteresowaniem zarówno wśród turystów jak i inwestorów indywidualnych. Najlepsze hotele notują bardzo wysokie obłożenie już na kilka miesięcy przed sezonem. Oznacza to, że jest jeszcze miejsce na nowe obiekty tego typu.
Schneider Piotr –
PIOTR SCHNEIDER
+90 533-821-72-63 WhatsApp-Telegram-Signal-Viber-Messenger
+48 616-243-758
CYPR POLSKI PRAWNIK – https://www.piotrschneider.com/
OFERTA NIERUCHOMOŚCI – https://domnacyprze.com/
Godziny pracy:
Poniedziałek – Sobota
w godzinach od 9.00 do 18.00