Cypryjski tytuł własności (Koçan) Tapu – Księgi wieczyste

Jednym ze szczegółów, które są najbardziej zaskakujące dla tych, którzy przeglądają reklamy nieruchomości na Cyprze, zwłaszcza tych, którzy po raz pierwszy szukają możliwości inwestycyjnych TRNC, są rodzaje tytułów własności.

Niestety, niektórzy agenci nieruchomości i firmy budowlane, którzy szkodzą branży, mogą wykorzystać tę niewiedzę, która uniemożliwi klientowi uzyskanie tytułu własności do nieruchomości.

Jeśli zastanawiasz się, czy istnieje rodzaj tytułu własności, możemy powiedzieć, że tytuły własności nieruchomości w Tureckiej Republice Cypru Północnego są różne.

„Jakie są różnice między rodzajami tytułów własności na Cyprze Północnym?”
Podzielimy się z wami najczęściej zadawanym pytaniem od inwestorów i gości:

Jakie są rodzaje aktów własności TRNC?

Ile rodzajów tytułów własności występuje na Cyprze Północnym?
Z prawnego punktu widzenia w TRNC jest tylko jeden rodzaj własności.
Są one również nazywane kolbami TRNC.
Jednak pod względem pochodzenia, kolby ocenia się w trzech różnych kategoriach:

1- Nieruchomości z tytułem tureckim: Nieruchomość będąca własnością jakiegokolwiek obywatela Turków cypryjskich lub obcokrajowca niebędącego Grekiem/Grekiem przed 20 lipca 1974 r. Tytuły te są również uznawane za legalne przez państwa międzynarodowe i grecko-cypryjską administrację Cypru Południowego. Pożyczki można wykorzystać na zakup nieruchomości z tytułem tureckim.

2- Nieruchomości z ekwiwalentnymi tytułami: nieruchomości, które należały do ​​Greków przed 1974 r., ale po 1974 r. zostały przyznane turecko-cypryjskim imigrantom z południa w zamian za ich nieruchomości na południowym Cyprze. Zgodnie z Planem Annana niieruchomości te mogą być uznane za ważne w świetle prawa międzynarodowego, z zastrzeżeniem różnych warunków.

3 – Nieruchomości z tytułem cesji: Są to nieruchomości, które należały do ​​Greków przed 1974 r., ale które państwo TRNC najpierw wynajęło stronom trzecim, a następnie nadało tytuł własności po 1974 r. Korzystanie z kredytu na zakup nieruchomości z przydziałem Koçan może być dokonywane tylko za pośrednictwem banków krajowych i niektórych banków tureckich.

4 – Należy zwrócić też szczególną uwagę na pewien szczególny typ „własności” który występuje a mianowicie (przekazanie do użytkowania przez Państwo osobie fizycznej na 45 lat mienia porzuconego) dotyczy to gruntów, mieszkań oraz domów jednorodzinnych.
Zakup takiej nieruchomości lub mieszkania wybudowanego na takiej działce może spowodować że nabywca za jeden, dwa lub pięć lat będzie musiał opuścić taka nieruchomość, dom, mieszkanie itd.   

Osoby, które kupiły lub zamierzają nabyć nieruchomość, mogą z naszą pomocą sprawdzić/ustalić lub uzyskać tytuł własności który w przyszłości umożliwi bezproblemowe użytkowanie lub sprzedaż posiadanej nieruchomości.

Sprawdzimy księgi wieczyste, ustalając, do której grupy należy nieruchomość, którą kupiłeś lub zamierzasz kupić, abyś w przyszłości uniknął eksmisji bez możliwości odzyskania kosztów zakupu.

 

PIOTR  SCHNEIDER
+90 533-821-72-63 WhatsApp-Telegram-Signal-Viber-Messenger
+48 616-243-758
Godziny pracy:
Poniedziałek – Sobota
w godzinach od 9.00 do 18.00

CZY ZAKUP NIERUCHOMOŚCI NA CYPRZE PÓŁNOCNYM JEST BEZPIECZNY? >>więcej<<

 

1 opinia dla Cypryjski tytuł własności (Koçan) Tapu – Księgi wieczyste

  1. Piotrs Schneider

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

INFOLINIA PL