Cypr Północny, nowy raj dla turystów?

(1 opinia klienta)

Cypr Północny to kraj dziewiczy, wciąż mało znany turystom, z bogatą historią i tradycją. Jest to idylliczna kraina ze wspaniałymi zabytkami i malowniczymi krajobrazami oraz regionami, w których zatrzymał się czas. Może pochwalić się idealnymi warunkami klimatycznymi – w ciągu roku możemy liczyć na prawie 300 słonecznych dni. Latem temperatura rzadko spada poniżej 34 st. C.

W tym niewielkim kraju znajdziemy dla siebie wszystko, co sprawi, że nasze wakacje, będą niezapomniane – mało uczęszczane szlaki wędrowne, stare miasta, cytadele, złote plaże i hotele, od pięciogwiazdkowych przez kameralne aż po rodzinnie prowadzone hoteliki.

Dla aktywnych również znajdzie się sporo atrakcji – szlaki górskie dla trekkingowców, szlaki rowerowe dla zapalonych kolarzy, urokliwe uliczki dla zwolenników pieszych wycieczek oraz idealne miejsca dla windsurferów i nurków.

Nie ma nic bardziej urzekającego niż popijanie tureckiej porannej kawy pomiędzy sadami cytrusowymi i oliwkowymi, mając z jednej strony lazurowe morze, a z drugiej majestatyczne dziewicze Góry Besparmak.

Cypr Północny to wspaniałe, ciągnące się kilometrami złociste plaże, z których niejedna zasługuje na oznaczenie błękitną flagą. Można spacerować godzinami nie spotykając ani jednej żywej duszy. Najwspanialsze z nich to Escape Beach i Acapulco w Kyrenii oraz Malibu i Golden Sands w Karpaz. Miłośnikom fauny polecam plażę Alagadi, która znana jest z żółwi Karetta, to tam właśnie składają swoje jaja.

Podróż po Cyprze Północnym nie obciąża za bardzo kieszeni. Po kraju najlepiej przemieszczać się tanimi taksówkami zwanymi service’ami oraz komunikacją miejską i międzymiastową. Można również za niewielkie pieniądze wypożyczyć samochód. Wypożyczalnie znajdują się w każdym mieście i przy wielu hotelach. Należy pamiętać o tym, że na Cyprze poruszamy się lewą stroną.
Na Cypr Północny można wyjechać z wycieczką zorganizowaną z wylotami z Katowic i Warszawy przez Antalye. Aby przekroczyć granicę Cypru Północnego należy mieć dowód osobisty bądź paszport.

DomNaCyprze
+90 533-821-72-63 WhatsApp-Telegram-Signal-Viber-Messenger
+48 616-243-758
CYPR POLSKI PRAWNIK – https://www.piotrschneider.com/
OFERTA NIERUCHOMOŚCI – https://domnacyprze.com/
Godziny pracy:
Poniedziałek – Sobota
w godzinach od 9.00 do 18.00
ZAPROSZENIE NA DARMOWĄ TRZYDNIOWĄ WYCIECZKĘ. >> KLKNIJ <<
TANIE BILETY LOTNICZE i inne ważne informacje – >> KLIKNIJ <<
YOUTUBE FLMY – >> KLIKNIJ <<
TIKTOK FILMY – >>KLIKNIJ<<

1 opinia dla Cypr Północny, nowy raj dla turystów?

 1. Schneider

  PIOTR SCHNEIDER
  +90 533-821-72-63 WhatsApp-Telegram-Signal-Viber-Messenger
  +48 616-243-758
  CYPR POLSKI PRAWNIK – https://www.piotrschneider.com/
  OFERTA NIERUCHOMOŚCI – https://domnacyprze.com/

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

INFOLINIA PL