Cypr nadal bezpłatnie wydaje wizy Rosjanom. „Uproszczone procedury wjazdowe”

Cypr nadal jest otwarty dla rosyjskich turystów. Od 1 marca 2022 r. zasady wjazdu do tego kraju praktycznie wróciły do takich samych warunków jak w sezonie letnim 2021. Oznacza to, że Rosjanie zaszczepieni szczepionkami zatwierdzonymi przez WHO i EMA, a także Sputnik V i Sputnik Light, do wjazdu na Cypr potrzebują jedynie świadectwa szczepień.
‹ wróć
Rosjanie będą potrzebować wizy, aby podróżować na Cypr. W związku z zawieszeniem bezpośrednich lotów między Rosją a Cyprem konsulaty Republiki Cypryjskiej czasowo nie wydają wiz.

Jednak rosyjscy turyści mają możliwość ubiegania się o wizę krajową Republiki Cypryjskiej. Jak informuje rosyjskie przedstawicielstwo Ministerstwa Turystyki Cypru, by ubiegać się o wizę krajową, turysta potrzebuje standardowego pakietu dokumentów (paszport, zaświadczenie o zatrudnieniu lub wyciąg z konta bankowego), a także kopii vouchera na zakwaterowanie z hotelu na Cyprze.

Dla obywateli Rosji wizy wszystkich kategorii są bezpłatne. Jak powiedział w rozmowie z Onet Podróże Radosław Damasiewicz, prezes Travelplanet.pl Rosjanie mogą bez problemu dotrzeć na Cypr. — Bardzo uproszczone są procedury wjazdowe na Cypr. Wizę można pobrać na lotnisku lub za pośrednictwem agenta turystycznego — wyjaśnia.

Kategoria:

Brak bezpośrednich lotów z Rosji na Cypr również nie stanowi problemu. W drugiej połowie kwietnia turyści mogą dostać się z Moskwy do Larnaki z przesiadką w Belgradzie (od 556 euro), Dubaju (od 997 euro), Doha (3060 euro). Istnieją również możliwości lotów łączonych w Tel Awiwie (od 1041 euro) i Bahrajnie (od 470 euro).

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Cypr nadal bezpłatnie wydaje wizy Rosjanom. „Uproszczone procedury wjazdowe””

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

INFOLINIA PL