Belize 🥇🥇🥇– jak założyć spółkę zagraniczną?

(1 opinia klienta)

Morze Karaibskie kojarzy się nie tylko z wakacjami i ciepłym klimatem. Wielu przedsiębiorców kojarzy m.in. Belize graniczące z Meksykiem i Gwatemalą jako jeden z ciekawszych kierunków inwestycyjnych. Od lat państwo uznawane było za jedno niewielu miejsc uważanych za najlepszy kraj dla jurysdykcji spółki offshore. Założenie firmy w Belize jest korzystnym sposobem na optymalizację podatkową. Problem jednak stanowią pewne zmiany, które w ostatnim czasie utrudniają formalizują nieznacznie funkcjonowanie spółki w Belize. Czy nadal warto przemyśleć offshore w tym kraju? Jak założyć spółkę zagraniczną w Belize? Dowiedz się właśnie w tym artykule!

 

Dlaczego warto założyć spółkę zagraniczną w Belize?

Przede wszystkim ze względu na szybkość zakładania firmy. Rejestracja spółki wymaga jedynie 24 godzin. Ponadto dane członków spółki nie pojawiają się w żadnym rejestrze handlowym. Największą zaletą założenia spółki w Belize jest brak podatku dochodowego i fakt, że spółka zarejestrowana w tym kraju może mieć siedzibę w dowolnym miejscu na świecie. Do tej pory przedsiębiorca prowadzący działalność w Belize nie miał obowiązku składania rocznych sprawozdań finansowych. Na przełomie lipca i sierpnia 2021 zostały jednak wprowadzone nowe zmiany legislacyjne na terenie Belize.

Jakie nowe restrykcje prawne zostały wprowadzone na terenie Belize?

Generalnie firma musi ubiegać się o nadanie numeru TIN, a także zobowiązana jest do składania deklaracji w zakresie działalności gospodarczej spółki i składania formularzy podatkowych. Termin na złożenie Deklaracji „Economic Substance Declaration” to styczeń 2022 r. lub wcześniej, jeśli firma została założona przed styczniem 2020 r. W takiej sytuacji przedsiębiorca ma 9 miesięcy od daty rejestracji spółki. W przypadku naszych klientów najczęściej prosimy o formularze min. 2 tygodnie przed terminem, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji. W praktyce Belize zaczyna wprowadzać zmiany bardzo podobne do Nevis kilkanaście miesięcy temu.

 

Jak założyć spółkę offshore w Belize?

W pierwszej kolejności sprawdzamy czy wybrana nazwa jest dostępna w rejestrze spółek. Konieczne jest posiadanie adresu rejestrowego w Belize, który trzeba umieścić w dokumentach i danych pocztowych. Następnie sporządzamy statut spółki, a także spisujemy umowę. Ostatnim krokiem jest przesłanie dokumentów do wspomnianego rejestru spółek w Belize. Charakterystyczny jest brak kapitału minimalnego.

 

Zarząd w spółce zagranicznej w Belize

Nie trzeba przejmować się większymi ograniczeniami, jeśli chodzi o liczbę udziałowców – wystarczy jeden wspólnik do założenia spółki. Nie ma również problemu z serwisem nominowanym czy zagranicznymi udziałowcami. W zarządzie może zasiadać i pełnić funkcję zarówno osoba fizyczna, jak i prawna, ale zakazane pozostają tzw. udziały na okaziciela. Członkowie zarządu reprezentują spółkę zagraniczną w Belize i dokonują czynności w jej imieniu.

 

Planujesz założyć spółkę w Belize jednak masz wątpliwości?

Sytuacja prawna każdego przedsiębiorcy jest zupełnie inna. Pamiętaj, że Belize nie jest jedynym państwem, które posiada korzystne przepisy podatkowe. W tej sprawie postaram się doradzić Ci, gdzie Twoja firma będzie miała najciekawsze warunki na start. Skontaktuj się ze mną i wspólnie omówimy Twoje plany biznesowe. Przeprowadzę Cię przez procedury, doprecyzujemy np. temat rachunku bankowego dla spółki zagranicznej. Odpowiem na Twoje pytania, a także zajmę się wszelkimi kwestiami formalnymi dotyczącymi spółki zagranicznej.

1 opinia dla Belize 🥇🥇🥇– jak założyć spółkę zagraniczną?

 1. Schneider Potr

  PIOTR SCHNEIDER
  +90 533-821-72-63 WhatsApp-Telegram-Signal-Viber-Messenger
  +48 616-243-758
  CYPR POLSKI PRAWNIK – https://www.piotrschneider.com/
  OFERTA NIERUCHOMOŚCI – https://domnacyprze.com/
  Godziny pracy:
  Poniedziałek – Sobota
  w godzinach od 9.00 do 18.00

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

INFOLINIA PL