9 kroków do zakupu domu na Cyprze Północnym

(1 opinia klienta)

Przewodnik po zakupach

Decyzja o zakupie nieruchomości na Cyprze Północnym (TRNC) to ekscytująca i zmieniająca życie decyzja. Chociaż istnieją pewne różnice w stosunku do kupowania nieruchomości w innych krajach, nie jest to zbyt skomplikowane, gdy zrozumiesz ten proces.

Po dokładnym zbadaniu rynku będziesz gotowy do podjęcia decyzji o zakupie. Oto kroki, które musisz wiedzieć o zakupie, rejestracji i przejęciu pełnej własności swojej nieruchomości na Cyprze Północnym.

Kategoria:

1. Zarezerwuj wyjazd studyjny
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rynku nieruchomości na Cyprze Północnym, pierwszym krokiem, który musisz zrobić, jest wybór nieruchomości, które będą odpowiadać Twoim pragnieniom i poznanie kraju z zaufanym agentem nieruchomości. Większość agentów nieruchomości oferuje bezpłatne wyjazdy kontrolne, które są doskonałym sposobem na wybór najlepszych projektów inwestycyjnych na Cyprze Północnym zgodnie z Twoimi życzeniami. Będąc na Cyprze Północnym możesz odwiedzić i porównać różne obszary, poznać wyspę i uzyskać porady dotyczące własności nieruchomości.
2. Widoki nieruchomości
Kiedy zarezerwujesz wycieczkę inspekcyjną i przybędziesz na Cypr Północny, możesz zobaczyć kilka nieruchomości i dołączyć do zaplanowanych wycieczek organizowanych przez Twojego agenta nieruchomości. W ten sposób możesz dowiedzieć się wszystkiego o wybitnych właścicielach nieruchomości na wyspie, projektach, cenach i warunkach finansowania oraz zadać wszelkie pytania dotyczące Cypru Północnego.
3. Spotkaj się z przedstawicielem prawnym
Decydując się na zakup nieruchomości na Cyprze Północnym, będziesz potrzebować prawnika podczas procesu zakupu, aby upewnić się, że wszystkie dokumenty są prawidłowe, a wszelkie niezbędne płatności i rejestracja umowy są wykonane prawidłowo. System prawny Cypru Północnego opiera się na angielskim systemie prawnym i ważne jest, aby zrozumieć pełną procedurę oraz jakie dodatkowe koszty i podatki należy zapłacić przed podpisaniem ostatecznej umowy, aby uniknąć niepotrzebnych bólów głowy w przyszłości.

Podczas wizyty kontrolnej powinieneś skontaktować się z zaufaną kancelarią prawną, która przeprowadzi z Tobą cały proces zakupu zgodnie z lokalnym prawem i będzie miała możliwość zadawania pytań bezpośrednio prawnikowi. Na tym etapie większość klientów pozostawia prawnikowi pełnomocnictwo do działania w Twoim imieniu, jeśli nie jesteś mieszkańcem Cypru Północnego.
Kupując nieruchomość na Cyprze Północnym, ważne jest, aby zapewnić sobie odpowiednią poradę prawną i być wybranym spośród przedstawicieli prawnych o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu w branży. Nie powinieneś być zmuszany do korzystania z usług konkretnego prawnika, a właściciel nie powinien być zmuszany do korzystania z usług jego prawnika, nawet jeśli jest to bezpłatne, ponieważ nie będzie to w pełni działać w twoim najlepszym interesie.
4. Okazja
Kiedy znajdziesz swoją nową nieruchomość, spotkasz się z właścicielem nieruchomości, aby omówić najlepszą cenę i warunki. Po ustaleniu ceny należy zapewnić pisemną listę wszystkich dodatków i specyfikacji oraz że umowa i specyfikacja w pełni obejmują wszystkie warunki i dodatki uzgodnione z właścicielem. Profesjonalny agent nieruchomości będzie Ci towarzyszył na tym spotkaniu, a nawet negocjował w Twoim imieniu.
5. Umowa rezerwacyjna
Kiedy negocjujesz ceny i warunki z właścicielem nieruchomości, rezerwujesz nieruchomość i wpłacasz kaucję. Kupując nieruchomość bezpośrednio od dewelopera/wykonawcy, podpisujesz również umowę rezerwacyjną. Płatność ta jest zwykle dokonywana bezpośrednio na rzecz właściciela na Cyprze Północnym, aby zapewnić bezpieczeństwo nieruchomości. Jeśli nie jesteś jeszcze pewien, przelew zostanie wykonany na konto klienta Twojego prawnika po powrocie do domu. Po dokonaniu płatności nieruchomość jest wyprzedana, a Twój prawnik zaczyna dokładać należytej staranności, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku z Twoją nową nieruchomością.
6. Umowa kupna
Jeśli wszystko jest w porządku z nieruchomością, czas na podpisanie umowy sprzedaży. Odbywa się to zwykle w ciągu 14 dni od dokonania rezerwacji. Umowa sprzedaży będzie zawierać wszystkie ważne warunki, takie jak tytuł własności i szczegółowe plany terenu, plany pięter, specyfikacje, zapasy (jeśli istnieją), cena, harmonogram płatności, termin, postanowienia dotyczące opóźnień w realizacji/dostawie. Wszystkie odpowiednie dokumenty zostaną dołączone i staną się częścią Twojej umowy. Projekt umowy jest wysyłany zarówno do sprzedawcy, jak i do Ciebie/kupującego, a ostateczna wersja jest podpisywana zgodnie z otrzymanymi instrukcjami.

Gdy zarówno właściciel jak i kupujący podpiszą umowę sprzedaży, kolejny depozyt nieruchomości (pomniejszony o opłatę rezerwacyjną) przelewany jest na konto klienta z ustalonej ceny nieruchomości, a prawnik wyraża zgodę na przeniesienie na właściciela nieruchomości . Kwota ta wynosi zwykle od 30-50% uzgodnionej ceny za nieruchomość. Zaakceptowana data dostępu jest zapisana w umowie kupna. Po podpisaniu umowy zostaje ona zarejestrowana przez prawnika w Urzędzie Ksiąg Wieczystych (21 dni od daty zawarcia), a interesy Twoje/kupującego są chronione do momentu przeniesienia tytułu własności. W tym czasie uiszczana jest opłata skarbowa w wysokości 0,5% ceny sprzedaży.
7. Wniosek o pozwolenie na zakup
Nabywca niebędący obywatelem będzie musiał uzyskać zezwolenie na zakup od Rady Ministrów TRNC, zanim stanie się legalna rejestracja jego nieruchomości w jego imieniu. Twój prawnik złoży zatem Twój wniosek o pozwolenie do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i będzie się nim zajmował aż do zatwierdzenia przez Radę Ministrów. Aby to zrobić, potrzebuje oryginalnego rejestru karnego z policji w języku angielskim. Uzyskanie autoryzacji zakupu zajmuje zwykle od 4 miesięcy do roku.
8. Pod klucz
Gdy nieruchomość jest gotowa, możesz ją przejąć i używać, nawet jeśli Twoje zezwolenie nie zostało jeszcze wydane. Na tym etapie Twój prawnik poprosi Cię o saldo środków, a następnie poinformuje Cię, kiedy Twoja zgoda zostanie udzielona, ​​i poinformuje Cię o podatkach/opłatach z tytułu przeniesienia tytułu własności do zapłaty.
9. Opłata za przeniesienie tytułu własności/podatek
Opłatę/podatek za przeniesienie tytułu własności uiszcza się w momencie przeniesienia aktu. Jeśli zdecydujesz się sprzedać swoją nieruchomość przed uzyskaniem aktu prawnego, Twój prawnik również może Ci pomóc. Jeśli sprzedajesz, zanim otrzymasz akt własności, zwykle nie płacisz podatków innych niż VAT.

Opłaty prawne, podatki i powiązane koszty, o których powinieneś wiedzieć:
Opłata skarbowa: 0,5% ceny sprzedaży.
VAT: 5% ceny sprzedaży. Zwykle nie jest wliczony w cenę. Płaci go kupujący po cenie sprzedaży. Przy odbiorze własności nieruchomości.
Opłata za przeniesienie tytułu własności: 6%, jednak każda osoba ma zwolnienie. Raz w życiu zapłacić ten podatek według 3% stawki podatkowej. Zwróć uwagę, że w 2021 r. został zmniejszony do 1%. Zaleca się skorzystanie z tego wyjątku, chyba że w najbliższej przyszłości zamierzasz kupić inną, droższą nieruchomość.
Podatek od zysków kapitałowych: waha się od 2,8 do 4% w zależności od stawki podatku. Status sprzedającego, podatek ten zazwyczaj płaci sprzedający.
Opłaty prawne: 1200 – 2000 funtów, w tym pełnomocnictwo, rejestracja umowy i wniosek o zezwolenie.
Wkład na konwersję: Około 1500 – 2500 GBP na koszty energii elektrycznej i około 1000 GBP na podłączenie wody (nowy dom) i transfer energii elektrycznej w Twoim imieniu (przy zakupie nieruchomości do odsprzedaży)
Podatek od nieruchomości: 1,5 TL za m2 rocznie.

Ważna uwaga:
Zgodnie z prawem Cypru Północnego obywatele spoza TRNC mają obecnie prawo do posiadania 1 (jednej) nieruchomości.
Nawet jeśli nie jesteś właścicielem tytułu własności na swoje nazwisko po należytym podpisaniu i zarejestrowaniu umowy, nadal jesteś właścicielem umowy nieruchomości.
Jeśli chcesz sprzedać na jakimkolwiek etapie po otrzymaniu tytułu własności, VAT nie zostanie przez Ciebie zapłacony (po raz pierwszy).
Każda sprzedaż drugiej nieruchomości podlega opodatkowaniu podatkiem VAT w wysokości 2,8%.

Powodzenia w zakupie i nowym domu na Cyprze Północnym!

DORADCA PRAWNY Piotr Schneider
tel. +90 533-821-72-63 WhatsApp-Telegram-Signal-Viber- Messenger
tel. miejski +48 616-243-758
https://www.piotrschneider.com/
piotr@piotrschneider.com
Nieruchomości PEŁNA OFERTA  –  https://domnacyprze.com/
WAŻNE informacje i tanie bilety lotnicze  https://www.piotrschneider.com/blog/
Godziny pracy:
Poniedziałek – Sobota
w godzinach od 9.00 do 18.00
Książki e-booki – https://www.piotrschneider.com/ksiazki-e-booki/
YouTube – https://www.youtube.com/watch?v=zQpWj46obTw

1 opinia dla 9 kroków do zakupu domu na Cyprze Północnym

  1. Piotr Schneider

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

INFOLINIA PL