15 rzeczy do zrobienia na Cyprze Północnym?

(1 opinia klienta)

Wyspa Cypryjska, znana od wieków jako Perła Morza Śródziemnego, jest niesamowitym miejscem szczęścia zarówno wczasowiczów, jak i mieszkańców, dzięki wspaniałemu klimatowi, przyrodzie i możliwościom. Możesz znaleźć setki rodzin, które zdecydowały się spędzić tutaj swoje życie po przybyciu na tę wyspę na krótkie wakacje. Nie ma nikogo, kto przyjeżdża na Cypr Północny i nie może znaleźć czegoś do zrobienia, ale jest wielu, którym trudno jest wybrać spośród rzeczy do zrobienia. W tym przewodniku, który dla Ciebie przygotowaliśmy, zebraliśmy rzeczy do zrobienia na Cyprze Północnym i najpiękniejsze miejsca do odwiedzenia na Cyprze Północnym.

Kategoria:

1. Opalanie się na wspaniałych plażach
Famagusta, Iskele, Karpaz, Kyrenia, Guzelyurt… Piękne plaże wszystkich tych miast czekają na tych, którzy chcą wylegiwać się na słońcu i dotrzeć do morza. Plaże Cypru Północnego są pełne pięknych miejsc do rozpieszczania miłośników plaż, jego piaszczysta plaża ciągnąca się kilometrami jest jedną z najpiękniejszych plaż Morza Śródziemnego.

Poza dobrze znanymi plażami, większość z nich jest nieoznakowana i gotowa do zwiedzania.
Większość plaż, na które można wejść za rozsądną opłatą, choć wiele z nich jest bezpłatnych, posiada parkingi, restauracje, kawiarnie, leżaki i parasole. W takich miejscach oferowane są różne zajęcia sportowe, a na plaży są ratownicy. Są też piękne plaże, na które za niewielką opłatą można wejść do wielu luksusowych hoteli.

Hotele na Cyprze Północnym i plaże Cypru Północnego są bardzo znane. Nie zapomnisz wakacji na Cyprze Północnym. Odwiedź słynną Long Beach w dzielnicy Iskele
2. Rozkoszuj się ucztą smaków w tawernach
Łatwo napełnić żołądek, cypryjskie tawerny napełnią oczy. Ludzie spotykają się w lokalach gastronomicznych znanych jako Meyhane na Cyprze, takich jak osteria we Włoszech, bodega w Hiszpanii i bistra we Francji, i piją Raki i Zivaniya, tradycję o tysiącletniej historii, której towarzyszą wspaniałe przekąski. Cypryjskie tawerny różnią się od siebie przystawkami.

Jeśli potrzebujesz przestrzeni społecznej, która odzwierciedla kulturę jedzenia i picia na Cyprze Północnym, z pewnością jest to tawerna. Historia karczm sięga okresu bizantyjskiego iz biegiem czasu zmieniała się. Jego nazwa jest kombinacją perskich słów „mey” oznaczających „wino” i „hane” oznaczających „dom”. Słowo to opisuje małe ciemne miejsca z niewielką ilością szkła lub bez niego, drewniane stołki i małe stoliki w pobliżu baru oraz beczki z winem ustawione wzdłuż ścian. Później Raki i Zivaniya zajęli miejsce wina.

Zamiast tylko miejsca do jedzenia i picia, te tawerny stały się miejscami, w których ludzie przekazują sobie nawzajem serca, gdy butelki raki są puste, i gdzie dusze są karmione bardziej niż głodne brzuchy. Dlatego kultura tawern na Cyprze Północnym różni się od podobnych miejsc na Morzu Śródziemnym. Zamiast menu, lokalne smaki będą pojawiać się na twoim stole jeden po drugim, dopóki nie powiesz stop.

3. Spróbuj szczęścia w kasynach Fun
Jeśli chcesz spróbować szczęścia w legalnych, atrakcyjnych salach gier, które obiecują świetną rozrywkę i emocje, zobaczysz, że masz wiele opcji. Możesz cieszyć się niezawodnymi i przyjemnymi kasynami z najnowocześniejszymi systemami i doskonałą jakością usług.

4. Nadążanie za życiem nocnym, które nie ustaje, dopóki masz energię
Co może być lepszego niż jogging na parkiecie po kolacji? Bary i dyskoteki na Cyprze Północnym są bardzo żywe i wesołe. Cypr Północny, gdzie znajduje się wiele dyskotek wyposażonych w najbardziej zaawansowaną w Europie technologię muzyczną, gościł międzynarodowych artystów, takich jak Tiesto, Tinie Tempah i Fatman Scoop, którzy są znani na świecie. Na wyspie znajdują się niezliczone dyskoteki na świeżym powietrzu, a każdego lata przybywają tu dziesiątki tysięcy ludzi.

Na Cyprze Północnym nie jest akceptowane żadne zachowanie, które nie jest zgodne z lokalnymi przepisami socjalnymi. Wyspiarze są przyzwyczajeni do spokojnego, godnego zachowania. Ponadto odwiedzające go panie mogą bawić się tu same, bez obaw i niepokoju. Jeśli wolisz spokojniejsze miejsca, czeka na Ciebie wiele barów na dachu lub na plaży z muzyką na żywo, DJ-em, jazzem lub muzyką latynoską.

5. Korzystanie z ulubionych centrów spotkań biznesowych
Cypr Północny to rozwijające się miejsce spotkań biznesowych, zarówno ze względu na udogodnienia oferowane przez gustownie urządzone hotele, jak i piękno klimatu i przyrody. Wyspa co roku przyciąga tysiące ludzi biznesu, zwłaszcza z Turcji i Bliskiego Wschodu, i jest preferowana jako miejsce spotkań.

Prawie każdy 5-gwiazdkowy hotel na Cyprze Północnym posiada niezbędny sprzęt do spotkań biznesowych. Sale konferencyjne, konferencyjne, wystawiennicze mogą służyć wszystkim celom na małą lub dużą skalę. Aby zmotywować i zachęcić Twoich pracowników lub partnerów, jest do Twojej dyspozycji dzięki bezpiecznym, wielokulturowym, słonecznym dziesięciu miesiącom w roku, złocistym piaszczystym plażom, wspaniałym górskim szczytom, doskonałej gościnności, różnorodnym aktywnościom, rozrywce i pysznej kuchni śródziemnomorskiej .

6. Obejmowanie unikalnego krajobrazu i paralotniarstwo
Paralotniarstwo to idealna okazja do oglądania zapierającego dech w piersiach widoku wyspy z powietrza. Główne miejsca do skoków na Cyprze Północnym to St. Jest to wysokie na 850 metrów miejsce na zachód od zamku Hilarion. Do niższych i płynniejszych lotów idealne są piaszczyste wydmy Karpaz.

Możesz wybrać swoje miejsce w zależności od chęci na malowniczy i spokojny lot lub lot z wysoką adrenaliną. Pilot, który wykona lot przekaże Ci niezbędne informacje dotyczące bezpieczeństwa oraz zapewni Ci bezpieczny lot i lądowanie. Na dwuosobowy spadochron wejdziesz łącząc się ze swoim pilotem, a pilot zapewni Ci bezpieczeństwo korzystając ze spadochronu podczas całego lotu.

Niektóre biura paralotniowe znajdują się w porcie Kyrenia. Dni i godziny lotów są dostosowywane zgodnie z prognozą pogody, dlatego dobrze jest zarezerwować miejsce z wyprzedzeniem. Podczas lotu i lądowania Twoje zdjęcie lub film może zostać zrobione zgodnie z Twoją prośbą. Chociaż uważa się, że ta ekscytująca aktywność bardziej przemawia do młodszego pokolenia, zdziwisz się, jeśli dowiesz się, kto skoczył.

7. Odkrywanie cudownego świata pod wodą z nurkowaniem
Nurkowanie jest bardzo popularną aktywnością na Cyprze Północnym. Na wyspie organizowane są niezwykle dobre szkolenia, nurkowania testowe i wyjazdy nurkowe. Jeśli chcesz założyć kombinezon do nurkowania podczas wizyty na wyspie, morze i koralowe życie Cypru Północnego zapewnią Ci niezapomniane wrażenia.

Jeśli nigdy nie nurkowałeś głęboko, nie martw się, Cypr Północny jest idealnym miejscem do nauki tego biznesu. Można brać udział w nurkowaniach próbnych, następnie przejść na kurs, a jeśli macie czas, można zrobić prawdziwe nurkowanie.

Na plażach Cypru Północnego jest wiele miejsc do nurkowania. Składają się one z wraków statków, jaskiń, koralowców i raf z dużą ilością ryb.

8. Piesze wędrówki po górskich szlakach
Szlak górski Beşparmak, znany również jako Góry Girne, to wyjątkowy sposób na zwiedzanie Cypru Północnego. Ta trasa piesza o długości 255 km, składająca się z różnych etapów, ciągnie się od przylądka Koruçam do przylądka Zafer na krańcu półwyspu Karpaz.
Wędruj po szczytach gór i poznaj cały Cypr Północny, podziwiając zapierającą dech w piersiach scenerię. Każda kolejka pokaże Ci nowe piękno, wspaniałą przyrodę i dziką przyrodę. Ponadto ukryte skarby wyspy, zamki krucjat i ukryte świątynie będą jednymi z wyjątkowych niespodzianek tego górskiego szlaku.

Przechodząc przez wioski, zobaczysz z bliska gościnność miejscowej ludności i możesz zostać ugoszczony na przerwę. Trasa Beşparmak, która składa się z bardzo nierównych zboczy, czasem trudnych ścieżek lub skalistych wzgórz, ogarnie Cię różnymi gatunkami roślin i dziką przyrodą Cypru Północnego.

9. Gra w golfa wbrew spektakularnemu widokowi
18-dołkowe pole golfowe Cypru Północnego jest otoczone zielenią, z górami Beşparmak z tyłu i piękną plażą z przodu. Tylko dwadzieścia minut od centrum Kyrenii, pole golfowe w Esentepe posiada wszystkie urządzenia, które zadowolą amatorów i profesjonalnych golfistów. Starannie zaplanowane pole w lesie pełnym sosen, chleba świętojańskiego i drzew oliwnych oferuje światowej klasy wrażenia z gry w golfa.

Bariery wodne i bunkry na 65-hektarowym polu zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o wyzwaniach, których oczekują golfiści w każdym wieku i w każdym wieku. Trawnik placu zabaw jest specjalnie pielęgnowany przez dwanaście miesięcy w roku. Aby poprawić swój strzał, możesz to zrobić samodzielnie lub w towarzystwie doświadczonych trenerów akademii w obszarach treningowych. Na koniec dnia można zrelaksować się w hotelowej restauracji i barze.

Pole golfowe, siedem kilometrów od plaży Alagadi, gdzie lęgną się żółwie olbrzymie, jest również obszarem przyjaznym naturze. W sąsiedztwie występują także lokalne gatunki roślin, takie jak anemon, cyklamen, róża skalna, szałwia, tymianek i truskawka, gdzie chronione są kuropatwy, króliki, lisy i różne gady.

10. Łączenie doskonałych wycieczek rowerowych z entuzjastami
Grupy rowerowe, które często można spotkać zwłaszcza na wschodzie Kyrenii i Iskele, czasami przyjeżdżają z bardzo długiej drogi. Dzięki doskonałym warunkom pogodowym, zróżnicowanym i wymagającym terenom oraz pięknym krajobrazom, Cypr Północny jest idealnym miejscem dla miłośników jazdy na rowerze przez cały rok. Niezależnie od tego, czy wytyczasz własną trasę, czy podążasz niezliczonymi szlakami rowerowymi wyspy, na pewno napotkasz wspaniałe krajobrazy, wioski, miasta i plaże, które czekają na odkrycie po drodze.
Na dwóch kołach przejedziesz obok strumieni, lasów, cichych wiosek, miejsc przyrodniczych, kulturowych i historycznych, i spotkasz słodkie niespodzianki, których nigdy się nie spodziewałeś. Możesz sam wypożyczyć rower lub dołączyć do wycieczek rowerowych po wyspie, które służą w tym sensie.

11. Cypr Widok św. Zapach historii w Hilarion
Położony wysoko w paśmie górskim w Kyrenii, z widokiem na Morze Śródziemne i krajobraz Cypru Północnego, St. Zamek Hilarion znajduje się na drodze do Nikozji. ul. Hilarion jest najlepiej zachowanym z 3 zamków (pozostałe dwa to Kantara i Bufavento) w paśmie górskim Kyrenia.

Zamek ten, znany z inspirowania postaci „Śpiącej królewny” Walta Disneya, oferuje wiele możliwości zarówno dla miłośników historii, jak i osób zainteresowanych spektakularnymi krajobrazami, a w pogodny dzień można stąd oglądać Turcję.

Po schodach można wejść na najwyższy szczyt, zbocze jest nieco strome, ale jest poręcz schodowa, której można się trzymać. Zaleca się założenie sportowych i wygodnych butów oraz zjedzenie z nimi przekąsek, zwłaszcza latem.

12. Zapach historii na zamku Kyrenia, Korona Cypru
Gdyby wspaniałe mury zamku Kyrenia, najpopularniejszego miasta Cypru, mogły mówić, jakie by opowiadały legendy? Zamek został pierwotnie zbudowany przez Bizantyjczyków, prawdopodobnie na ruinach rzymskiego fortu, w VII wieku, aby chronić miasto przed zagrożeniem ze strony arabskich żeglarzy. Cztery wieże połączone murami bizantyńskimi zostały później ponownie wzmocnione i rozbudowane przez Lusignanów, ale zamek przyjął swoją obecną formę po zdobyciu go przez Wenecjan w 1489 roku.

Zamek Kyrenia znajduje się przy wejściu do słynnego portu w mieście i jest umieszczony jak majestatyczny obrońca molo. Ten warty zwiedzenia zamek przetrwał do dnia dzisiejszego w bardzo dobrym stanie zachowania i jest udostępniony do zwiedzania. Wewnątrz zamku o dużej prostokątnej konstrukcji znajduje się cysterna, loch, kościół i dwa małe muzea. Spacerując wzdłuż murów zamku z widokiem na port, poczujesz historię.

Oprócz fascynującego wglądu w historię Kyrenii, zamek Kyrenia jest także siedzibą Muzeum Zatopionego Statku, w którym wystawione są najważniejsze i dobrze zachowane fragmenty historii morskiej.

13. Spotkanie z zamkiem Othello, gdzie wędruje duch Szekspira
W rzeczywistości został zbudowany jako forteca otoczona fosami w celu ochrony portu Famagusta, a stąd w tym czasie zapewniano główne wejście do miasta. Pierwotnie nazywany Zamkiem Portowym, został zbudowany przez Lusignanów, którzy rządzili Królestwem Cypru w XIV wieku i uważa się, że mieszkali tu członkowie rodziny królewskiej i ich słudzy.
Po zajęciu Cypru przez Republikę Wenecką Wenecjanie całkowicie zmienili strukturę zamku i przekształcili go w twierdzę wojskową. Wenecjanie znacznie wzmocnili obronę miasta, wkomponowując fort w główne mury miejskie, a wieża chroniła port przed ewentualnymi atakami wroga.

Zamek został później nazwany na cześć Giovanniego San Michele, weneckiego inżyniera odpowiedzialnego za renowację dużej części miasta. Znany był również jako „twierdza nie do przebycia”, ponieważ wieża była prawie niemożliwa do zaatakowania dzięki głębokim fosom wokół wieży Otella. Sztuka Szekspira Otello, napisana jako tragedia w 1603 roku, ożyła w portowym mieście Cypru i uważa się, że wielki dramaturg wziął nazwę dzieła od tego słynnego zamku.

14. Spacerując krętymi uliczkami otoczonego murami miasta Nikozji
Nikozja, która jest wspólną stolicą Cypru Północnego i Cypru Południowego, również podzieliła to miasto Suriçi. Wędrując wąskimi uliczkami starego miasta, możesz nagle natknąć się na bramę graniczną. Region ten oferuje również wyjątkową okazję dla tych, którzy wędrują po bazarze w celach turystycznych, aby jednocześnie przebywać w dwóch różnych krajach.

W okresie renesansu Wenecjanie otoczyli murami wszystkie miasta na Cyprze przed zbliżającym się zagrożeniem ze strony Imperium Osmańskiego. Najwspanialsze z otoczonych murami miast to Famagusta i Nikozja. Fortyfikacja tych murów rozpoczęła się w 1567 roku, a Wenecjanie zlecili zaprojektowanie planów włoskim inżynierom wojskowym Giulio Savorgnano i Francesco Barbaro.

Mury i bramy miejskie, które dziś są miejscami najbardziej przyciągającymi uwagę turystów, przeszły gruntowne prace konserwatorskie i należą do najlepiej zachowanych dzieł renesansowych we wschodniej części Morza Śródziemnego. Spośród 11 zamków 5 podzielonych miast znajduje się w tureckiej części Nikozji, 5 w greckiej i jeden w strefie buforowej pod kontrolą ONZ.

15. Odnalezienie się w starożytnym mieście Salamis, mieście królów
Starożytne miasta mogą być oknem w przeszłość ludzkiego społeczeństwa, a Salamis przypomina nam o wielkich miastach, które istniały w starożytności i pokazuje, jak daleko zaszliśmy w ciągu ostatnich kilku stuleci.

Salamis uważano za stolicę Cypru od późnej epoki brązu do 1100 pne. To wspaniałe miasto na północ od Famagusty było rządzone i przetrwało przez wiele dominujących grup w swojej historii, w tym odpowiednio Asyryjczyków, Egipcjan, Persów i Rzymian. Jednak ostatecznie uległ naturze. Dziś obszar ten znajduje się i jest ukryty na obszarze jednego kilometra kwadratowego rozciągającego się wzdłuż wybrzeża i wnętrza Cypru Północnego.

Salamis było najważniejszym miastem handlowym, rozciągającym się na dwa kilometry wzdłuż wybrzeża i kilometr w głąb lądu. Większość dzisiejszych wykopalisk badawczych w Salamis odkryła szczątki z tamtych czasów. Starożytne miasto Salamis jest jednym z najlepszych miejsc do zobaczenia na Cyprze.

 

1 opinia dla 15 rzeczy do zrobienia na Cyprze Północnym?

  1. Piotr Schneider

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

INFOLINIA PL